شناسه خبر : 27183

زنان ۱۸ تا ۵۰ سال از حمایت‌های قانون بیمه بهره‌مند می‌شوند

 زنان ۱۸ تا ۵۰ سال از حمایت‌های قانون بیمه بهره‌مند می‌شوند

«بیمه زنان خانه‌دار» ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می‌آورد، اما آیا در صورت انصراف از این طرح، امکان دریافت مبالغ پرداختی به سازمان تأمین‌ اجتماعی وجود دارد؟

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی درباره بازپرداخت مبالغ دریافتی توسط سازمان تامین اجتماعی در طرح بیمه زنان خانه‌دار گفت: امکان حذف سابقه تأمین اجتماعی و نیز بازگرداندن حق بیمه دریافتی در این طرح وجود ندارد.

مهدی شکوری توضیح داد: در این طرح، سوابق بیمه‌ای نزد سازمان تأمین اجتماعی محفوظ است و در صورت رسیدن به شرایط بازنشستگی و یا احراز سایر شرایط قانونی برای دریافت خدمات از این سازمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در حقیقت سوابق بیمه زنان خانه‌دار همچون سایر سوابق بیمه‌پردازی تأمین اجتماعی است و به محض اشتغال به کار و پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما، سوابق بیمه زنان خانه‌دار به سابقه جدید بیمه نیز اضافه می‌شود.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی پیش از این نیز گفته بود: زنان خانه‌دار در صورت اشتغال و دریافت (برقراری) بیمه تامین اجتماعی نمی‌توانند بیمه زنان خانه‌دار را نیز با هدف دریافت دو مستمری در دوران بازنشستگی ادامه دهند.

حق‌بیمه زنان خانه‌دار در ۳ نرخ ۱۲ درصد (برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی)، ۱۴ درصد (بازنشستگی و فوت؛ پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) و ۱۸ درصد (بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی) ارائه شده و تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ سال در سراسر کشور می‌توانند از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند.

زنان خانه دار

ارسال نظر

خدمات بیمه ای