شناسه خبر : 50292

ارسال آنلاین اطلاعات نسخه های تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی

ارسال آنلاین اطلاعات نسخه های تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی

رئیس گروه تحول دیجیتال و مهندسی مجدد مدیریت فناوری سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد تقریبا همه اطلاعات نسخه‌پیچی دارو برای پرداخت غیرحضوری تا کمتر از یک ماه آینده به وزارت بهداشت جهت ارسال به بیمه‌های تکمیلی انجام می‌پذیرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، امیرحسین آخوندی،  اظهار کرد: در راستای حذف دفترچه‌های درمانی این سازمان از سال ۱۳۹۹ سرویس ارسال نسخ الکترونیک پیاده‌سازی و در اختیار بیمه مرکزی و بیمه‌های تکمیلی قرار داده شد. همچنین جهت اجرای قانون بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ از سال گذشته ارسال اطلاعات نسخه‌نویسی و نسخه‌ پیچی الکترونیک به همراه تگ بیمه تکمیلی (در صورت وجود در پایگاه برخط بیمه‌شدگان) از طریق درگاه دیتاس به سامانه سپاس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارسال داده‌ها به وزارتخانه موصوف به صورت برخط بوده و وقتی بیمار به داروخانه مراجعه می‌کند، ممکن است به دفعات نسخه‌پیچی اتفاق بیفتد و در برخی از موارد محدود با تاخیر برای وزارت بهداشت اطلاعات ارسال شود، اما اطلاعات به صورت متداول ارسال می‌شود.

رئیس گروه تحول دیجیتال و مهندسی مجدد مدیریت فناوری سازمان تامین اجمتاعی یادآور شد: در راستای ارسال نسخه‌های پیچیده شده در داروخانه از طریق درگاه دیتاس به سامانه سپاس وزارت بهداشت، به دلیل وجود مشکل در سرویس IRC سازمان غذا و دارو، امکان ارسال تمامی نسخ الکترونیک به وزارت بهداشت میسر نبوده و صرفا نسخی که کد IRC  آن‌ها در سامانه‌های این سازمان ذخیره هستند ارسال می‌شود لذا در همین ارتباط مکاتبات متعددی با سازمان مذکور و همچنین وزارتخانه موصوف صورت گرفته تا برطرف شدن موضوع اشاره شده، این سازمان کدینگ IRC را به صورت یکجا در قالب فایلی از وزارت بهداشت دریافت و اقداماتی جهت رفع مشکل کرده که به زودی موارد مرتفع می‌شود.   

آخوندی این را هم گفت که تقریبا همه اطلاعات نسخه‌پیچی دارو برای پرداخت غیرحضوری تا کمتر از یک ماه آینده به وزارت بهداشت جهت ارسال به بیمه‌های تکمیلی انجام می‌پذیرد.

وی افزود: همچنین علاوه بر موارد فوق‌الذکر، با هدف کمک و تسریع در اجرای حذف کاغذ توسط بیمه‌های تکمیلی، این سازمان در حال بررسی سرویس ارائه شده بیمه مرکزی بوده که پس از رفع موارد و مشکلات، اقدامات لازم را جهت ارسال مستقیم بر اساس قوانین و ضوابط صورت خواهد داد.

ارسال نظر