شناسه خبر : 32101

مشخصات اوراق مالی اسلامی دولتی عرضه شده در حراج چهل و دوم اعلام شد

مشخصات اوراق مالی اسلامی دولتی عرضه شده در حراج چهل و دوم اعلام شد

پیرو اطلاعیه اعلام نتیجه چهل‌ویکمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی مورخ ۹ اسفندماه ۱۴۰۱، مشخصات اوراق مالی اسلامی دولتی عرضه شده در حراج چهل و دوم مورخ ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ اعلام می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگزاری این بانک در راستای عرضه تدریجی اوراق مالی اسلامی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و پیرو اطلاعیه منتشر شده مورخ ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ روابط عمومی این بانک، مرحله چهل‌و‌دوم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی جهت فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه را در روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند‌ماه ۱۴۰۱ اجرا می‌کند.

بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن‌دار و با تواتر پرداخت سود شش‌ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به شرح جدول زیر است.

مشخصات اوراق مالی اسلامی دولتی عرضه شده در حراج چهل و دوم اعلام شد

بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می‌توانند نسبت به ارسال سفارش‌های خود تا ساعت ۱۲:۰۰ روز یک‌شنبه ۱۴ اسفند‌ماه ۱۴۰۱ تنها از طریق سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند.

نهاد‌های مالی موضوع بند (۲۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار ج. ا. ایران نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می‌توانند سفارش‌های خود را تا ساعت ۱۲:۰۰ روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱ از طریق سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند‌ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد.

حداقل حجم سفارش ۵۰۰ هزار ورقه است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند.

در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود. بانک مرکزی بر اساس بند «ن» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ صرفاً مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است.

کارگزاری این بانک ضمن تامین‌ زیر ساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای