شناسه خبر : 31514

سود سهام ۵۶ میلیون سهامدار با سجام پرداخت شد

سود سهام ۵۶ میلیون سهامدار با سجام پرداخت شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه سود سهام بیش از ۵۶ میلیون سهامدار از سوی سمات با استفاده از سامانه سجام پرداخت شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری سهامداران نشان می‌دهد که تا پایان ۱۹ بهمن ماه سال جاری، ۴۶۰ ناشر، سود جاری ۵۶ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۴۸۰ سهامدار که شامل ۶۴ هزار و ۳۶۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان می‌شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده اند.


پرداخت ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی


از سویی دیگر، از ابتدای امسال تا پایان ۱۹ بهمن ماه ۳۰۳ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۳۴۵ سهامدار را که شامل ۶ هزار و ۵۶۶ میلیارد و ۴۷۴ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.


سامانه سجام چیست؟


لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.


بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.


مزایای سجامی شدن


گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای