شناسه خبر : 28709

پیام بیمه سبد سهام به سهامداران جلوگیری از خروج پول از بازار است

پیام بیمه سبد سهام به سهامداران جلوگیری از خروج پول از بازار است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد ۱۰ بندی حمایت فوری از سرمایه و بیمه سهامداران گفت: بازار به این موضوع واکنش مثبت نشان داد؛ این اقدام یک تصمیم هوشمندانه و به جا است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی رضایی، در مورد ۱۰ حمایت فوری از بازار سرمایه و بیمه شدن سهامداران افزود: دولت در قالب یک حمایت مالی برای سرمایه‌گذاران واقعی که بالغ بر ۹۶ درصد سرمایه هستند، ۲۰ درصد سود را تضمین کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ارزیابی این اقدام در مورد حمایت از بازار سرمایه بیان داشت: سرمایه سرمایه‌گذاران واقعی تا سقف ۲۰ درصد سود دریافت می‌کند که باعث جمع‌آوری نقدینگی و کمک به تولید کشور می شود.

نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: اقدام شورای عالی بورس و دولت جهت بیمه دارایی‌ها و پرتفوی سهامداران خرد یک تصمیم هوشمندانه و به‌جا است که باعث بهبود وضعیت کشور و بازار می‌شود و منابع دولتی هم با خرید دارایی‌ها از هدر رفت مصون می‌ماند.

وی با اشاره به این بسته حمایتی گفت: مردم اطلاعی از حق مالکیت ندارند و شاید به فکر فروش سهام و سرمایه‌گذاری در بانک‌ها یا سهام ثابت هستند اما پیام بیمه سبد سهام به سهامداران این است که به‌جای خروج پول از بازار، سهام خود را حفظ کنند تا علاوه بر حفظ اصل سرمایه، سود تضمینی حداقل ۲۰ درصد داشته باشند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای