شناسه خبر : 23838

کهگیلویه و بویراحمد کمترین و تهران بیشترین وام ازدواج را دریافت کرده اند

کهگیلویه و بویراحمد کمترین و تهران بیشترین وام ازدواج را دریافت کرده اند

مدیر کل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش گفت: در پرداخت وام‌های ازدواج، کهکیلویه و بویراحمد، کمترین تعداد ثبت نام کنندگان، وام اعطایی و مبلغ وام و تهران بیشترین را کسب کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، طبق گزارشی که بانک مرکزی به معاونت امور جوانان ارسال کرده در دو ماه اخیر امسال حدود ۴۰ درصد از متقاضیان وام ازدواج در کل کشور موفق به دریافت وام ازدواج شده اند.
مهدی متقی فر افزود: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بصورت ماهیانه گزارش پرداختی وام‌های ازدواج را به تفکیک شهرستان‌ها از بانک مرکزی استعلام می‌گیرد و در ادامه، این استعلام‌ها را به ستاد‌های ساماندهی امور جوانان ارسال می‌کند.
وی گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم تا عدد پرداختی وام ازدواج در سال بالاتر برود.
متقی فر افزود: در این آمار به ترتیب کمترین تعداد ثبت نام کنندگان، وام اعطایی و مبلغ وام به کهگیلویه و بویراحمد و بیشترین به تهران تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین جمع تعداد وام اعطایی در دو ماه اخیر حدود ۸۴ هزار فقره، تعداد متقاضیان در صف بیش از ۳۲۰ هزار نفر و تعداد کل ثبت نام کنندگان حدود ۵۰۰ هزار نفر بوده است.
مدیر کل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش گفت: متاسفانه ما در بحث وام ازدواج جوانان چندین سال است که هم در خصوص ضمانت‌ها و هم پرداخت دچار مشکل هستیم.
متقی فر افزود: زمانی که جوانان به بانک‌ها مراجعه می‌کنند با یکسری از قوانین سلیقه‌ای درخصوص تامین ضامن و یا تعداد ضامن روبرو می‌شوند.
مدیر کل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش تاکید کرد: چنین قوانین سلیقه‌ای برای وام ازدواج جوانان در بانک مرکزی وجود ندارد، ولی علت وضع چنین قوانین سلیقه‌ای را از طرف شعب بانک‌ها می‌دانیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای