شناسه خبر : 42681

برای توسعه توسعه شهری باید از تامین مالی به روش سنتی فاصله گرفت

برای توسعه توسعه شهری باید از تامین مالی به روش سنتی فاصله گرفت

دبیر مجمع مشورتی شوراهای مراکز استان‌ها گفت: بازار سرمایه به سبب نداشتن موانع بسیار همچون تضامین مختلف در حوزه تامین مالی می‌تواند روند تکمیل پروژه‌های عمرانی، حمل‌و نقل شهری و ساختمانی را تسریع بخشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سنا، احمد رضا شجاعی با بیان این که به منظور توسعه شهری باید از تامین مالی به روش سنتی فاصله گرفت و از ابزارهای نوین بهره‌مند شد، گفت: بازار سرمایه به واسطه فراهم سازی بسترهای مناسب جمعی چون صندوق‌های املاک مستغلات و انتشار اوراق سلف مسکن می‌تواند در حوزه تامین مالی در مقایسه با بانک‌ها عملکرد قابل توجه‌تری را در معرض نمایش بگذارد.

وی افزود: شهرداری‌ها به واسطه تامین مالی از طریق بازار سرمایه می‌توانند شاهد مشارکت پررنگ‌ مردم در راستای تکمیل پروژه‌های عمرانی باشند.

دبیر مجمع مشورتی شوراهای مراکز استان‌ها تاکید کرد: بازار سرمایه به سبب نداشتن موانع بسیار همچون تضامین مختلف در حوزه تامین مالی می‌تواند روند تکمیل پروژه‌های عمرانی، حمل‌و نقل شهری و ساختمانی را تسریع بخشد.

افزایش آگاهی مدیران ارگان‌ها با برگزاری کلاس‌های آموزشی

شجاعی در پایان گفت: برگزاری کلاس‌های متعدد از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار برای ارگان‌های مختلف می‌تواند ضمن افزایش اطلاع‌رسانی، آگاهی مدیران را در خصوص ابزارهای تامین مالی موجود در بورس افزایش دهد.

ارسال نظر