شناسه خبر : 48846

جمعیت دام سبک مازاد رو به افزایش است

جمعیت دام سبک مازاد رو به افزایش است

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بر اساس آمار ۲ تا ۳ میلیون راس جمعیت دام سبک مازاد بر نیاز کشور موجود است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، منصور پوریان، گفت: با گرم شدن هوا و شرایط سخت نگهداری دام مجوز صادرات باید داده شود تا دامداران برای نگهداری دام خود تحت فشار قرار نگیرند.

او صادرات دام و خرید حمایتی را راهکار برون رفت از مشکلات صنعت دامی کشور اعلام کرد و افزود: تولید قراردادی دام زنده، خرید و ذخیره سازی به منظور ایجاد تعادل قیمت و جلوگیری از زیان دامداران باید در دستور کار قرار گیرد.

پوریان با بیان اینکه مقادیر زیادی گوشت تنظیم بازار در سردخانه ها موجود است، گفت: گوشت وارداتی منجمد و گرم برای مصارف بازاری مصرف‌کنندگان مناسب است و از طرفی به سبب افزایش زایش های دام و عدم جذب در بازار، خرید حمایتی در راستای حمایت از دامدار باید صورت بگیرد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: جمعیت دام سبک مازاد قابل کشتار کشور ۲ تا ۳ میلیون راس و جمعیت دام سنگین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار راس جمعی است.

او گفت: قیمت کنونی گوشت منجمد گوساله ۳۱۵ هزار تومان، گوشت منجمد ران گوسفندی ۲۸۵ هزار تومان و گوشت سردست گوسفندی ۲۷۵ هزار تومان و مابقی قطعات کمتر از ۲۶۵ هزار تومان و گوشت گرم در محدوده ۳۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است.

ارسال نظر