شناسه خبر : 45754

گوشت قرمز از انحصار توزیع دولتی خارج شد

گوشت قرمز از انحصار توزیع دولتی خارج شد

در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز، توزیع انواع گوشت قرمز وارداتی با هدف تنظیم عرضه و قیمت در بازار با تصمیم دولت، به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، با تصمیم وزارت جهاد وزارت جهاد کشاورزی، توزیع گوشت قرمز سبک و سنگین وارداتی شرکت‌های بخش خصوصی را به انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی کشور واگذار کرد.

پیش از این انتقادات زیادی مطرح بود که گوشت‌های وارداتی راهی رستوران‌ها می‌شود و ضعف نظارت بر سازوکار توزیع گوشت‌های عرضه شده انتقاد شهروندان را به همراه داشته است.

چندی پیش مدیر‌عامل سازمان میادین میوه و تره بار گفته بود که  گوشت‌های تنظیم بازاری وارداتی در مسائل بهداشتی و هم کیفیتی مشکلاتی دارند و توزیع با فشار وافر دستگاه‌ها انجام شده است در این ارتباط تذکرات را داده‌ایم و مکاتبه کرده‌ایم.سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز برای تامین نیاز داخل وارد می‌شود و حدود ۹۰۰ هزار تن هم در داخل تولید می‌شود.

دولت با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، ایام پایانی سال و لزوم کنترل و تنظیم بازار‌، توزیع گوشت قرمز را به بخش خصوصی داده است.

بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی، از ۲۸ بهمن امسال هرگونه مجوز جابه‌جایی، خروج از مبادی و سردخانه‌های کشور و توزیع با رعایت نرخ‌های مصوب اعلامی وزارت جهاد کشاورزی بر عهده انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی خواهد بود.این انجمن موظف است به صورت روزانه گزارش توزیع را به شرکت پشتیبانی امور دام کشور و اداره‌کل بازرسی کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ارائه کند.

ارسال نظر