شناسه خبر : 50048

تبدیل بیش از نیم میلیون مجوز کاغذی به شناسه یکتا

تبدیل بیش از نیم میلیون مجوز کاغذی به شناسه یکتا

بیشترین تعداد حذف پروانه کسب کاغذی در استان‌های تهران ۸۲,۵۰۷ هزار و خراسان رضوی با ۳۷,۷۷۵ و گیلان با ۳۲,۶۱۶ انجام شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، استان‌های مرکزی، بوشهر، ایلام، سمنان و کردستان در قعر جدول رتبه‌بندی استان‌ها در حذف مجوزهای کاغذی قرار دارند. بیشترین تعداد حذف پروانه کسب کاغذی در استان‌های تهران ۸۲,۵۰۷ هزار و خراسان رضوی با ۳۷,۷۷۵ و گیلان با ۳۲,۶۱۶ انجام شده است.

بالاترین درصد تبدیل حذف پروانه کسب کاغذی در استان‌های لرستان با ۴۱٪ و گیلان با ۳۰٪ و چهارمحال و بختیاری با ۲۷٪ انجام شده است. بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای قدیمی و کاغذی باید، تبدیل به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) شوند و کسب‌وکارهایی که شناسه یکتا نداشته باشند، به لحاظ قانونی فاقد مجوز محسوب می‌شوند.

️همچنین با هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، صاحبان کسب‌وکارهایی که مجوز الکترونیکی نداشته باشند و نامشان در بانک اطلاعات کسب و کار کشور « qr.mojavez.ir» نباشد، برای دریافت خدمت در ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند ️با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه / کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها « mojavez.ir» ، به سرعت، #رایگان و #غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

ارسال نظر