شناسه خبر : 48420

اولین یارانه تشویقی امسال واریز شد

اولین یارانه تشویقی امسال واریز شد

سومین مرحله واریز یارانه مضاعف طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از امروز ۲۰ فروردین ماه انجام می‌شود و خانوارهای دهک یک تا هفت یارانه بگیر می‌توانند به ازای خرید از این بستر ۲۲۰ هزار تومان یارانه مضاعف به صورت اعتبار دریافت کنند.

به گزارش چابک  آنلاین به نقل از ایرنا، مرحله سوم شارژ یارانه طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از امروز  (دوشنبه)۲۰ فروردین ماه  آغاز می‌شود. به واسطه این طرح هر فرد با خرید از سبد کالایی تعریف شده شامل ۱۱ قلم کالای اساسی، مبلغ تا ۲۲۰ هزار تومان یارانه مضاعف علاوه بر یارانه نقدی در قالب اعتبار دریافت کرده و می‌تواند خرید خود را انجام دهد.

طرح کالابرگ الکترونیکی نه‌تنها به شکل حضوری بلکه از طریق فروشگاه‌های متصل به طرح کالابرگ الکترونیکی مانند اسنپ‌مارکت و دیجی‌کالا نیز در دسترس است و افراد یارانه بگیر دهک‌های یک تا هفت درآمدی می‌توانند خرید خود را از این طریق انجام داده بسته غذایی خود را از طریق پیک در منزل خود تحویل بگیرند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه، در دوره نخست طرح فجرانه کالابرگ بیش از ۸۷ درصد مردم از یارانه مضاعف استفاده کردند. در مرحله بعدی که مربوط به اسفند ماه بود. این مشارکت به ۷۵ درصد رسید که دلیل کاهش آن نیز این بود که مردم درگیر خرید نوروز و سفرهای نوروزی بودند.

استقبال دهک‌های یک تا سه درآمدی جامعه در این مدت از این طرح، به بیش از ۸۸ درصد رسیده که نشان می‌دهد دولت سیزدهم به اهداف خود که ارتقا امنیت غذایی دهک‌های درآمدی پایین بوده جامه عمل پوشانده است.

بر اساس آخرین آمار مربوط به ۵۲ روز نخست طرح فجرانه، بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان توسط دولت در قالب یارانه و بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان آورده مردم تشکیل داده که به این واسطه ۷۸ هزار میلیارد تومان در ۵۲ روز به سمت سفره غذایی مردم روانه شده و در کنار آن تولید داخل رونق گرفته و کارخانه‌های غذایی هم توانسته‌اند تولید خود را افزایش دهند.

ارسال نظر