شناسه خبر : 47303

حداقل سرمایه برای تأسیس بانک ۲۰ هزار میلیارد تومان شد

حداقل سرمایه برای تأسیس بانک ۲۰ هزار میلیارد تومان شد

معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیات وزیران درباره افزایش حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و فعالیت بانکهای غیردولتی، موسسات اعتباری غیربانکی و بانکهای قرض‌الحسنه را ابلاغ کرد.

به گزارش چابک آنلاین، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیات وزیران درباره افزایش حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و فعالیت بانکهای غیردولتی، موسسات اعتباری غیربانکی و بانکهای قرض‌الحسنه را ابلاغ کرد که بر این اساس حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه برای تاسیس و فعالیت یک بانک غیردولتی مورد نیاز است.

️براساس این ابلاغیه، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس موسسه اعتباری غیربانکی به ۱۵ همت و بانک قرض‌الحسنه به ۵ همت افزایش می‌یابد. ️

بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی موجود نیز موظف شدند ظرف ۳ سال در چهارچوب برنامه زمانبندی مورد تایید بانک مرکزی ، نسبت به افزایش سرمایه خود به میزان حداقل تعیین شده اقدام کنند و در غیر این صورت، بانک مرکزی موظف است اقدامات نظارتی مقتضی از جمله سلب حق تقدم آن دسته از سهامداران غیردولتی بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی را که در افزایش سرمایه مشارکت نکرده‌اند در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط، اعمال کنند.

ارسال نظر