شناسه خبر : 47219

مهلت یک هفته‌ای برای ثبت اطلاعات مودیان در سامانه مالیاتی

مهلت یک هفته‌ای برای ثبت اطلاعات مودیان در سامانه مالیاتی

رئیس مرکز پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان مالیاتی باید به صورت آنلاین اطلاعات خود را ثبت کنند، اما برای برخی از کسبه که به شیوه سنتی فعالیت می کنند مهلت یک هفته ای برای ثبت اطلاعات در نظر گرفته شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، برزگری، رئیس مرکز پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در مدل نهایی سامانه مودیان  صوررت حساب ها به صورت آنلاین در سامانه  پایانه های فروشگاهی ثبت می شود، گفت:  این صورت حساب ها  قاعدتا توسط فعال اقتصادی صادر می شود و  در  سامانه مودیان و به عنوان ثبت نهایی ثبت می شود.

وی با بیان اینکه برای صدور این صورت حساب ها یک فرجه نهایی در نظر گرفته شده است، گفت:  طبق اعلام قبلی در ابتدای اجرای قانون همه مودیان  باید به صورت آنلاین اقدام به ثبت اطلاعات می کردند اما برخی از فعالان به  دلیل روندی که در  کسب و کار آنها وجود داشت  نمی توانستند اقدام به ثبت اطلاعات به صورت آنلاین کنند در نتیجه مهلت قانونی برای ثبت اطلاعات به مدت یک هفته قرار دادیم.

او افزود:  سامانه مودیان یک اظهار نامه به صورت پیش فرض از ابتدای سال ۱۴۰۳ قرار داده است و مودیان موظف هستند در این اظهار نامه تمامی اطلاعات فروش خود را ثبت کنند.

ارسال نظر