شناسه خبر : 45388

واردات تیلاپیا متوقف شد

واردات تیلاپیا متوقف شد

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: بنابر پیگیری های صورت گرفته، واردات تیلاپیا متوقف شد، به طوری که این مسئله در رونق تولید داخل تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آرش نبی زاده گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال ۶۰۰ تن تیلاپیا وارد شد و به رغم آن که برنامه ریزی برای واردات هزارتن تیلاپیا تا پایان سال بود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته واردات متوقف شد.

به گفته او، توقف واردات تیلاپیا در راستای حمایت از تولید داخل و رونق بازار نقش بسزایی دارد، درحالیکه استمرار واردات فیله تیلاپیا ضربه مهلکی به تولید داخل وارد می‌کرد.

نبی زاده درباره آخرین وضعیت تولید قزل آلا افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزارتن برسد که براین اساس کمبودی در عرضه نداریم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که  سال آینده تولید قزل آلا با رشد ۱۰ درصدی به ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزارتن برسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزارتن قزل آلا صادر شده و پیش بینی می‌شود که این میزان سال آینده به ۱۲ هزارتن برسد.

 

ارسال نظر