شناسه خبر : 40605

ورودی لوازم خانگی قاچاق به بازار کاهش یافت

ورودی لوازم خانگی قاچاق به بازار کاهش یافت

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: ورودی کالای قاچاق به بازار نیز کمی کاهش داشته، اما به صورت کلی به نظر می‌رسد میزان ورود آن به کشور بدون تغییر بوده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسلامیان نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: متاسفانه لوازم‌خانگی که از مبادی غیر قانونی وارد می‌شود فاقد خدمات پس از فروش هستند.

او گفت: اگر این خلأ در بازار لوازم خانگی که به صورت قاچاق پر می‌شود را بتوان با واردات هدفمند و قانونی پر کرد، هم نیاز بازار تامین می‌شود و هم مصرف کننده راضی است.

اسلامیان در خصوص واردات و صادرات لوازم خانگی گفت: در حال حاضر واردات نداریم، ولی صادرات لوازم خانگی در چندین محصول در حال انجام است.

او گفت: با توجه به اینکه از سال ۹۷ واردات لوازم خانگی ممنوع شد، بخشی از این خلا موجود را محصولات و کالا‌های لوازم خانگی ایرانی پر کردند.

اسلامیان با اشاره به اهمیت خدمات پس از فروش قدرتمند در کالای لوازم خانگی بیان کرد: اگر کالای ایرانی خوب و با کیفیت تولید کنیم، اما خدمات پس از فروش مناسب نداشته باشیم پاسخگوی نیاز مصرف کننده نخواهد بود و کالای تولید شده بعد از مدت کوتاهی بدون مشتری خواهد شد؛ بنابراین خدمات پس از فروش به اندازه تولید ارزشمند است.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت:ورودی کالای قاچاق به بازار نیز کمی کاهش داشته، اما به صورت کلی به نظر می‌رسد میزان ورود آن به کشور بدون تغییر بوده است.

 

ارسال نظر