شناسه خبر : 39783

اختصاصی چابک آنلاین؛

ایران درتولید محصولات ساختمانی در زمره ده کشور برتر محسوب می شود

ایران درتولید محصولات ساختمانی در زمره ده کشور برتر محسوب می شود

عضوعلی البدل هیآت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان تهران اعلام کرد: صنعت ساختمان درسال های اخیر،باتوجه به افزایش قیمت ها،نه تنها رشدی نداشته بلکه افت تولیدو فروش داشته است،هرچند که پیش بینی می شود در آینده تولید و تقاضا در بخش ساختمان افزایش پیدا کند.

به گزارش چابک آنلاین، "علی آقایی دوست" در گفت و گو با چابک آنلاین بیان کرد که باتوجه به شرایط اقتصادی و رکود حال حاضر در صنعت ساختمان، بیشتر فعالیت ها در این صنعت صرف تعمیرات و بازسازی اورژانسی ساختمان ها می شود.

وی، با اشاره به اینکه رونمایی ازمحصولات جدید ساختمانی در سراسر دنیا، هر دو یا سه سال اتفاق می افتد، بیان کرد: پیشرفت و تنوع برخی از محصولات ساختمانی در ایران نه تنها نسبت به جهان عقب نمانده بلکه کیفیت و تکنولوژی برخی از محصولات ساختمانی تولید داخل با تولید خارجی برابر و درحال رقابت است، بنابراین ایران با توجه به کیفیت تولید محصولات ساختمانی جز ده کشور برتر محسوب می شود.

آقایی دوست، اظهار کرد: ارتباط با شرکت های دانش بنیان از نظر فنی و نیروی کارمی تواند کیفیت و تکنولوژی محصولات ساختمانی را افزایش دهد اما باید توجه داشت که تنها تخصص، دانش، ارائه فن و فرمول ساخت، کافی نیست ،چراکه در برخی مواقع به دلیل عدم واردات دستگاه ها و قیمت بالای تعرفه ها، ارائه و ساخت محصولات ساختمانی با قیمت کمتر ممکن نیست.

به گفته وی، کیفیت تولید بیشترمحصولات ساختمانی نه تنها با خواسته های نظام مهندسی ایران هماهنگ است، بلکه این استاندارها مطابق با الگوهای جهانی است.

عضوعلی البدل هیآت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان تهران بیان کرد که هرصنف فعال در صنعت ساختمان به صورت جزیره ای مشغول فعالیت است وهمین عامل باعث عدم هم افزایی فعالان زنجیره های مختلف صنعت ساختمان شده است.

 

ارسال نظر