شناسه خبر : 35797

مدیران بهره‌ور تا ۳ برابر حقوق ماهیانه پاداش دریافت می‌کنند

مدیران بهره‌ور تا ۳ برابر حقوق ماهیانه پاداش دریافت می‌کنند

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: مطابق آئین نامه سازمان اداری و استخدامی پاداش مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های دولتی متکی به بهره‌وری است و اگر امتیاز بالای ۵۰ را کسب کنند به صورت سطح‌بندی تا سه برابر حقوق ماهیانه پاداش دریافت می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «میثم لطیفی» در افتتاحیه رویداد نوآوری بهره‌ور در حوزه انرژی گفت: در دو سال گذشته واژه بهره‌وری بارها در سخنان رییس جمهوری مطرح شده که نشان از این دارد که بهره‌وری در عالی‌ترین سطوح کشور مورد توجه است.

وی افزود: در سیاست کلی برنامه هفتم توسعه رشد اقتصادی از محل بهره‌وری سرمایه، نیروی انسانی، نفاوری و مدیریت مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: روح قالب برنامه هفتم توسعه توجه به بهره‌وری است و تلاش شده در کنار افزایش سرمایه و نیروی انسانی، بهره‌وری نیز افزایش یابد.

وی اظهار داشت: در دو سالی که از فعالیت دولت سیزدهم گذشته میانگین رشد بهره‌وری به ۳.۶ درصد رسید در حالی که در دهه ۹۰ بهره‌وری منفی بود.

لطیفی گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی آئین نامه نظام ملی بهره‌وری تهیه شده و در حالی نهایی شدن است و به عنوان آئین نامه جامع خواهد بود و در این آئین نامه پیش‌بینی شده شورای ملی بهره‌وری برای تعیین وظیفه دستگاه‌ها و برنامه آنها برای افزایش‌بهره‌وری تشکیل شود.

وی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در راستای بهره‌وری انجام شد مولدسازی دارایی‌های مازاد دستگاه‌های دولتی است تا امواد مازاد شناسایی شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به جشنواری شهید رجایی گفت: در جشنواره امسال سه محور ارزیابی دستگاه‌ها عدالت، رضایت مردم و میزان بهره‌وری دستگاه‌ها خواهد بود.

وی در ادامه گفت: در جلسه استانداران با هیات دولت استان یزد به عنوان استان پیشرو در بهره‌وری اعلام شود تا همکاری بیشتری برای اجرای برنامه‌های بهره‌وری به صورت آزمایشی در این استان اجرا شود.

لطیفی درباره پاداش مدیران براساس بهره‌وری گفت: آئین نامه ای در هیات وزیران به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی در راستای اجرای بودجه ۱۴۰۲ مصوب شد براساس آن پاداش مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت های دولتی متکی بر بهره‌وری شد و جدول امتیازی برای این منظور تهیه شده است.

وی افزود: اگر امتیاز آنها کمتر از ۵۰ باشد هیچ پاداشی به آنها تعلق نمی‌گیرد، اگر بالای ۵۰ باشد به صورت سطح بندی و رتبه بندی می‌تواند تا سه برابر حقوق ماهیانه پاداش دریافت کند. اما منوط به بهره وری است و به دستگاه های دولتی ابلاغ شده است.

معاون رئیس جمهور درباره عدم اتصال شهرداری به سامانه پاکنا گفت: ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه تکلیف شده همه دستگاه‌ها به این سامانه متصل شوند و قوانینن بودجه سالیانه نیز این را تکلیف کرده است.

وی ادامه داد: البته نظام‌های پرداخت برخی از دستگاه‌ها متفاوت از نظام پرداخت خدمات کشوری است من جمله شهرداری‌ها بنابراین این نظام باید اصلاح شود و یا به نحوی باشد که موقع اتصال مشکلی پیش نیاید نمایندگانی از شهرداری آمدند و اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

لطیفی گفت: همه دستگاه‌های دولتی به غیر از بخشی از بانک ها شرکت ها و شهرداری ها به سامانه پاکنا متصل شدند و به زودی تکمیل می‌شود.

ارسال نظر