شناسه خبر : 35782

اختصاصی چابک آنلاین؛

نیمی از تولیدات کاشی و سرامیک سعدی صادر شد

نیمی از تولیدات کاشی و سرامیک سعدی صادر شد

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی از پیگیری سه طرح مهم در راستای ارتقای جایگاه این شرکت در بازارهای ایران و جهان خبر داد.

چابک آنلاین، لیلا امیری، امیر پروال در گفتگو با چابک آنلاین بیان داشت: در طرح شماره یک، خطوط تولیدی جدید شرکت با بهره‌گیری از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره‌برداری خواهد شد.

به گفته وی،تولید کاشی پولیش در ابعاد بزرگ، کاشی دیوار و اسلب از جمله دیگر برنامه‌های «کسعدی» در سال 1402 است.

پروال باتمانقلنج، عنوان کرد: شرکت کاشی و سرامیک سعدی در سال 1401، حدود 3 میلیون و 641 هزار مترمربع تولید داشت و توانست بودجه مشخص شده برای این سال را محقق کند.

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی در خصوص برنامه شرکت برای سال 1402 عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده،  مقدار فروش شرکت برای سال جاری، حدود 3 میلیون و 527 هزار و 548 مترمربع تعیین شده که به اندازه فروش شرکت در 1401 است. بنابراین در سال جاری درآمدهای شرکت با مشکلی روبه‌رو نخواهد شد و باتوجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و روند رو به رشد تولیدات، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نیز بتوان سودآوری سال گذشته را حفظ کرد.

50 درصد تولیدات کاشی سعدی صادر شد

به گفته پروال، طی 20 سال گذشته بسیاری از کشورها با سرمایه‌گذاری قابل توجه و بهره‌گیری از آخرین فناوری تولید به جمع تولیدکنندگان کاشی و سرامیک جهان پیوسته‌اند.

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی، قاره آسیا را بزرگترین تولیدکننده و همچنین مصرف‌کننده کاشی و سرامیک در جهان دانست وادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد وجود منابع کافی انرژی و مواد اولیه در داخل و بازارهای مناسب در کشورهای مجاور، نیازهای اولیه برای رشد و پویایی این صنعت را در کشور فراهم می‌کند.

وی، ازبرنامه این شرکت در زمینه طراحی و اجرای برنامه تولید سایزهای جدید و ابعاد متنوع کاشی و سرامیک در جهت حفظ و گسترش سهم بازار داخلی و توسعه و نفوذ بیشتر در بازارهای خارجی خبر داد و گفت که این اقدام منجر به افزایش فروش و سودآوری شرکت خواهد شد.

پروال باتمانقلنج اظهار داشت: شرکت کاشی و سرامیک  سعدی سال گذشته با حضور در نمایشگاه‌های کشورهای اروپایی از جمله روسیه، ایتالیا و اسپانیا و همچنین ارتباط با کشورهایی همچون ترکمنستان، ارمنستان، عراق، سوریه و ازبکستان به‌منظور توسعه بازارهای خارجی و صادرات محصولات مذاکراتی خوبی داشته است.

وی، با بیان اینکه در سال گذشته شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی بیش از 50 درصد از محصولات تولیدی‌ را به بازارهای صادراتی فروخته است، اظهار امیدواری کرد که در سال جاری نیز سهم بسزایی از محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای مختلف صادر شود.

پروال باتمانقلنج ،شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی را در زمره قدیمی‌ترین کارخانه‌های کاشی و برندی بااصالت در ایران دانست که با تولید کاشی دیوار و کف در بازار حضور مستمر داشته است، به‌طوری که این برند به‌خوبی در ذهن مردم نقش بسته  و طرح‌های این کاشی هنوز در ابنیه ساختمان‌های قدیمی شهرهای مختلف چشم‌نوازی می‌کند.

وی، با اشاره به بالا بودن ظرفیت تولید کاشی و سرامیک در کشور گفت: در حال حاضر 223 واحد تولیدی درحوزه کاشی و سرامیک در کشور فعال هستند که همین موضوع بازاری رقابتی در این صنعت ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این شرکت در سال گذشته تمرکز بر تولید محصول باکیفیت و پرسلان بوده است.

وی چشم‌انداز و مأموریت این شرکت را تبدیل شدن به برند برتر کاشی و سرامیک و صادرکننده مطرح به کشورهای همسایه و کشورهای منطقه اوراسیا دانست.

پروال باتمانقلنج اظهار داشت: شرکت کاشی و سرامیک سعدی با توجه به رویکردهای خوددر مسیر توسعه، از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره گرفته است و با تبعیت از حرکت بازار، به سمت طرح‌های مدرن، افزایش تنوع و تکمیل سبد محصولاتش پیش می‌رود.

وی، با بیان اینکه با توجه به قدمت بالای این شرکت، برخی ماشین‌آلات به دلیل قدیمی بودن فرسوده شده‌اند، افزود: شرکت با هدف تولید محصولات در سایزهای متنوع از جمله 100*100 و 80*80 و همچنین ایجاد شرایط پایدار تولید و افزایش کمیت و کیفیت تولید، طرح‌هایی را در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی، طرح شماره یک این شرکت را نصب و راه‌اندازی مدرن‌ترین ماشین‌آلات کشور ایتالیا و چین دانست و گفت: با این طرح که در شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، تحولی عظیم درخطوط تولید این کارخانه و ارتقای تکنولوژی را شاهد خواهیم بود.

وی، هدف از طرح شماره دو این شرکت را تولید کاشی پولیش در ابعاد بزرگ و حفظ و گسترش سهم بازار داخلی و بین‌المللی و همچنین افزایش اشتغال عنوان و اظهار امیدواری کرد که این طرح نیز در اسفندماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی، طرح توسعه سوم، موسوم به تولید کاشی دیوار و اسلب بوده که در راستای قیمت‌گذاری و حفظ قدرت در برابر مشتریان و بازار کلان به دلیل افزایش تنوع و کیفیت محصول، باعث افزایش مانور واحد فروش خواهد شد.

 

ارسال نظر