شناسه خبر : 33375

۲۰ میلیارد تومان در خصوص سرویس مدارس استثنایی پرداخت شد

۲۰ میلیارد تومان در خصوص سرویس مدارس استثنایی پرداخت شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از پرداخت هفت ‌میلیارد تومان به عنوان کمک هزینه‌های مربوط به سرویس مدارس استثنایی خبر داد و گفت: طبق مصوبه شورای شهر در این دوره از مدیریت شهری تاکنون ۲۰ میلیارد تومان در خصوص سرویس مدارس استثنایی پرداخت شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی وحدت کار گفت: ملاک عمل ارایه سرویس حمل و نقل دانش آموزان مدارس استثنایی، مقررات و ضوابط مندرج در آیین نامه اجرایی و دستورالعمل آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مدارس و موافقت‌نامه منعقده فی‌مابین سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران و اداره کل آموزش پرورش شهرهای تهران و ری است.

وی افزود: هر یک از ارکان دخیل در امر سرویس رسانی وظایفی بر عهده دارند که بر این اساس، شناسایی پیمانکاران و پرداخت کمک هزینه به عهده سازمان تاکسیرانی و انعقاد قرارداد و نظارت بر عملکرد پیمانکاران بر عهده ادارات کل آموزش و پرورش است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: بر اساس توافق‌های انجام شده، ادارات کل آموزش و پرورش وظیفه داشتند تا یک ماه پس از انعقاد تفاهم نامه نسبت به ارسال قراداد ها و متعاقباً صورت وضعیت ها اقدام کنند و سازمان تاکسیرانی نیز بطور متناظر نسبت به پرداخت کمک هزینه ها تا سقف بودجه ابلاغی از سوی شورای اسلامی شهر تهران اقدام کند.

 این در حالی است که هم قراردادها و هم صورت وضعیت ها در اسفند ماه سال گذشته به این سازمان واصل شد که علی رغم مشکلات موجود، سازمان تاکسیرانی برای رفع مشکلات و دغدغه های این کودکان و خانواده های آنان در اسرع وقت نسبت به انجام تعهدات خود اقدام کرد.

وحدت‌کار اظهار کرد: آنچه موجب رنجش خاطر این عزیزان شده به هیج وجه معطوف به عملکرد سازمان تاکسیرانی نیست و عملاً طبق ضوابط و مقررات جاری تکلیفی برای پرداخت کامل این هزینه ها برای شهرداری تهران دیده نشده و ما صرفاً در چارچوب بودجه ابلاغی امکان پرداخت کمک هزینه ها را داریم.

وی تاکید کرد: ما از ابتدای امر مؤکداً اعلام کردیم تعهدات مالی ایجاد شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش برای سازمان تاکسیرانی قابل پرداخت نیست و بهتر است سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تبعیت از اساسنامه خود از اعتبارات جاری آن سازمان برای این امر استفاده کند.

وحدت کار خاطرنشان کرد : سازمان مدیرت و نظارت بر تاکسیرانی با تمام توان و ظرفیت در حال خدمت رسانی به کلیه شهروندان تهرانی به ویژه جامعه معلولین است و رفع دغدغه آنان از مهمترین اولویت های ما است، ما در سازمان تاکسیرانی با وجود تمامی موانع و مشکلات پای کار آمدیم تا این کودکان کمترین آسیب را هم نبیند و امیدواریم با همراهی سایر دستگاه‌های مربوطه در امر سرویس رسانی به کودکان استثنایی هرچه سریعتر شاهد رفع دغدغه های این کودکان باشیم.

به گفته وی، شهرداری تهران صرفاً در راستای ایفای رسالت اجتماعی شهرداری تهران خصوصاً در قبال جامعه معلولین به ویژه کودکان استثنایی از سال ۱۳۹۵ تا پایان ۱۴۰۱ در حدود ۶۱ میلیارد تومان در این بخش هزینه کرده که نزدیک به ۳۵ درصد این مبلغ سهم دوره فعلی مدیریت شهری است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای