شناسه خبر : 29754

ایران بی نیاز از هرگونه واردات لوازم خانگی

ایران بی نیاز از هرگونه واردات لوازم خانگی

عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: در حوزه لوازم خانگی امروز کشور بی نیاز از هرگونه واردات است و حتی به خارج از کشور قطعات صادر می‌کنیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، داود نوده فراهانی عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان لوازم خانگی در مصاحبه با رسانه ملی گفت: کانونی را در دو سال گذشته با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری ایجاد کردیم با عنوان کانون دانش بازار و صنعت با هدف هم افزایی در حوزه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی.

وی افزود: بعد از تحریم‌هایی که اعمال شد صنعتگران و سرمایه گذاران بر حوزه ساخت داخل تمرکز کردند و این کانون واسطه خوبی برای این کار بود نخستین رویداد تاب آوری صنعت لوازم خانگی در مقابل فشارهای خارجی با رشد عمق ساخت داخل و دومین رویداد هوشمندسازی، نوآوری و فناوری با کمک شرکت‌های دانش بنیان در عرصه این صنعت اتفاق افتاد.

عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان لوازم خانگی در ادامه بیان داشت: دانش بنیان‌ها در حوزه طراحی‌های صنعتی، تجهیزات آزمایشگاهی، بردهای الکترونیکی، هوشمندسازی نرم افزارها و بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت لوازم خانگی تجربه و دانش را به سایر صنعتگران منتقل کردند.

نوده فراهانی گفت: قطعه سازان صنعت لوازم خانگی توانسته‌اند عمق ساخت داخل را در طراحی‌ها و کیفیت محصول بالا ببرند و این موضوع در حالی است که کشور در تحریم بسر می‌برد همچنین قطعه سازان با ایجاد شرکت‌هایی در منطقه به دنبال صادرات قطعات ساخت داخل به خارج از کشور هستند.

وی افزود: در حوزه لوازم خانگی امروز کشور بی نیاز از هرگونه واردات است؛ بخش خصوصی یا به تعبیر دیگر خود مردم در این حوزه وارد شدند و توانستند کشور را به این نقطه و جایگاه برسانند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای