شناسه خبر : 29552

جزییات بهره برداری ۵۶۱ کیلومتر راه آهن تا سال آینده

جزییات بهره برداری ۵۶۱ کیلومتر راه آهن تا سال آینده

خیراله خادمی گفت: در بخش ریلی ۵ پروژه است که مجموع این ۵ پروژه ۵۶۱ کیلومتر بوده که تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در خصوص پروژه‌هایی که در سال آینده قرار است که افتتاح شود به خبرنگار مهر گفت: ۵ پروژه ریلی است که پیشرفت چشمگیری داشته و می‌توان گفت که تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید البته به غیر از این ۵ پروژه؛ پروژه‌های دیگری هم است که وجود دارد اما پیشرفت آنان نسبت به این ۵ پروژه کمتر بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این ۵ پروژه هم با توجه به تأمین اعتبار تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

جزئیات ۵ پروژه ریلی

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ۵ پروژه را اعلام کرد: پروژه اتصال تبریز به شبکه ریلی که ۴۴ کیلومتر است و دسترسی به آذربایجان شرقی را راحت تر خواهد کرد که در حال حاضر ۹۰ درصد پروژه به اتمام رسیده است. پروژه ریلی رشت- کاسپین که شمال به جنوب می‌باشد این پروژه می‌تواند ظرفیت بندر کاسپین را بالا ببرد و همچنین اتصال بندر کاسپین به انزلی و روسیه را نیز فراهم خواهد ساخت. پروژه بعدی خط ریلی همدان به سنندج است که ۲۰۵ کیلومتر می‌باشد و تا سال آینده کردستان به شبکه ریلی همدان اتصال پیدا خواهد کرد. 

پروژه چهارم محور میانه و اردبیل یکی از پروژه‌های سخت برای پیمانکاران بوده که تا کنون حدود ۸۵ رد صد آن به اتمام رسیده با توجه به اینکه این پروژه ۴ کیلومتر گل داشته و شرایط را سخت برای مهندسین کرده بود اما تا سال آینده‌ای پروژه نیز به اتمام خواهد رسید.

وی در خصوص پروژه آخر که ابر پروژه است گفت: پروژه آخر پروژه زاهدان- چابهار است که تا کنون نیمی از آن به بهره برداری رسیده است و در آبان ماه نیز این پروژه تا خاش افتتاح شده است. جمع این ۵ پروژه همان ۵۶۱ کیلومتر طولی است که در خبرها اعلام کرده‌ایم که تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای