شناسه خبر : 28682

خرید و فروش سهام عدالت منوط به مصوبه شورای عالی بورس

 خرید و فروش سهام عدالت منوط به مصوبه شورای عالی بورس

رئیس صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: بازگشایی نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت و معاملاتی شدن خرید و فروش این سهام منوط به مصوبه شورای عالی بورس است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد خبرگزاری فارس، امروز نشست خبری مشترک امیر صبایی، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس تهران و پیمان حدادی رئیس صندوق تثبیت بازار در محل سازمان بورس برگزار شد.

در این نشست پیمان حدادی در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه چه زمانی نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باز‌ و خرید و فروش سهام عدالت آزاد می‌شود؟ گفت: شورای عالی بورس در خرداد امسال سازمان بورس را مکلف کرد که تمهیدات لازم را برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را فراهم کند تا این مجامع در شهریور برگزار شود. در این زمینه سازمان بورس در جلسات مختلف با شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی، مقدمات برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را فراهم کرد و به شورای عالی بورس هم اعلام آمادگی کردند، اما نهادی که باید مجوز برگزاری مجامع این شرکت‌ها را بدهد شورای عالی بورس است که تاکنون این مجوز را نداده است.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه همچنین گفت: بازگشایی نماد شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری هم در این راستا قرار دارد و سازمان بورس با توقف طولانی‌مدت نمادهای بورس از جمله شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مخالف است، اما از اول اسفند سال گذشته که شورای عالی بورس مصوب کرد که نماد شرکت‌های استانی بسته بماند، این مصوبه همچنان به قوت خود باقی است و تا زمانی که مجوز بازگشایی این نمادها قبل یا بعد از برگزاری مجامع صادر نشود، نمادهای مذکور باز نمی‌شوند.

حدادی در مورد اینکه مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی چه زمانی باز می‌شود؟ گفت: اعضای شورای عالی بورس باید در این زمینه پاسخ دهند، در حال حاضر حدود 50 میلیون هموطن درگیر سهام عدالت هستند. نهادهای امنیتی هم نکاتی در این زمینه دارند که در حال بررسی است. امیدواریم که با مجوز شورای عالی بورس طی یک ماه آینده به جمع‌بندی در مورد سهام عدالت برسند.

رئیس صندوق تثبیت بازار سرمایه در مورد اینکه چرا سهامداران روش مدیریت مستقیم نمی‌توانند سهام خود را بفروشند؟ کفت: این موضوع‌ هم به تصمیم شورای عالی بورس بستگی دارد. بنابراین خرید و فروش سهام برای 19 میلیون سهامدار عدالت در روش مستقیم هم به تصمیمات شورای عالی بورس بستگی دارد.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه اضافه کرد: سهامداران عدالت امسال سود بهتری کسب می‌کنند و همان‌گونه که وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس اعلام کردند، بیش از دو برابر سال قبل سود برای سهامداران واریز می‌شود که اولین مرحله واریز سود سهام عدالت تا پایان آذر پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای