شناسه خبر : 28610

مجوز فروش نفت به اشخاص صادر شد

مجوز فروش نفت به اشخاص صادر شد

بر اساس آیین نامه اجرایی تصویب نامه هیات وزیران، شرکت ملی نفت ایران می تواند نسبت به فروش نفت خام به اشخاص معرفی شده توسط دستگاه‌های اجرایی اقدام کند.

به گزاش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ هیات وزیران خطاب به وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و... در خصوص "آیین‌نامه اجرایی جزء ۱ بند ز تبصره ۱۹ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور" طی نامه شماره ۱۴۹۱۷۷ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس این آیین نامه، مجموع اقدامات صورت گرفته برای تحقق حکم قانون بودجه در خصوص واگذاری نفت به دستگاه‌ها نباید منجر به کاهش صادرات نفت شود. بلکه باید صادرات نفت خام کشور بعد از اجرای این حکم افزایش یابد.

گفتنی است، جز ۱ بند ز تبصره ۱۹ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به شرح زیر است:

به منظور اجرای تکالیف این قانون و در صورت درخواست دستگاه‌های اجرایی دارای اعتبار از محل مصارف عمومی دولت، صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و تامین اجتماعی و همچنین در اجرای ماده (۹۰) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی، به دولت اجازه داده می‌شود:

۱- از طریق شرکت ملی نفت ایران نسبت به فروش نفت خام و میعانات گازی صادراتی به اشخاص معرفی شده توسط دستگاه‌های اجرایی و صرفا پس از تایید اشخاص توسط وزارت نفت و بر اساس قیمت روز صادراتی شرکت ملی نفت ایران و در سقف منابع بند (ب) تبصره (۱) این قانون اقدام نماید.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای