شناسه خبر : 27957

کارگروه تامین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن تشکیل می‌شود

کارگروه تامین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن تشکیل می‌شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تشکیل کارگروه فولاد و سیمان برای تکمیل زنجیره تامین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: این کارگروه مشترک بین وزارتخانه‌های صمت و راه وشهرسازی تشکیل می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمدمهدی حیدری» سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار کرد: در اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن، مرکز تحقیقات شناسایی، معرفی و عرضه فناوری‌های نوین را در دستور کار قرار داده است. در عین حال توجه به کیفیت تاسیسات ساختمانی اعم از لوله، اتصالات و ... در دستور کار است که در این خصوص ترویج عرضه محصولات دارای گواهینامه فنی در حال عملیاتی شدن است.

وی خبر داد: چندی است مرکز تحقیقات با برخی از کارخانجات وارد مذاکره شده است. مرکز تحقیقات در صدد است تا در خصوص تامین مصالح ساختمانی دارای گواهینامه فنی و زنجیره تامین این مصالح صنعت در کنار مرکز تحقیقات و وزارت راه و شهرسازی باشد.

حیدری همچنین در خصوص دیگر اقدامات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص رد و یا تایید الحاق اراضی به محدوده شهرها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مسائل مختلف از جمله مساله فرونشست زمین، گسل‌های فعال و سایر مخاطرات را مورد توجه و کار کارشناسی قرار می‌دهد و نظرات کارشناسی مرکز به شورای‌عالی شهرسازی و معماری اعلام می‌شود.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی دو مصالح ساختمانی پرکاربرد نهضت ملی مسکن را سیمان و فولاد عنوان کرد و توضیح داد: در خصوص تامین فولاد طرح نهضت ملی مسکن جلساتی با مدیرعامل ذوب آهن در همراهی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نماینده وزارت صمت انجام شد و در کنار آن از کارخانه ذوب آهن اصفهان بازدید به عمل آمد.

حیدری تصریح کرد: در زنجیره تامین مصالح و تنوع در ارایه محصولات فولادی ساختمانی مقرر شد تا کارگروهی فنی شکل بگیرد و سازو کارها تعیین و مدیریت شود.

وی ادامه داد: در خصوص تامین مصالح ساختمانی سیمان، ترویج استفاده از سیمان آمیخته مدنظر است که بتواند جایگزین قسمتی از سیمان پرتلند شود تا هم موضوعات محیط‌زیستی و هم افزایش ظرفیت تولید و هم کاهش قیمت با کمک کارخانه‌های تولید و انجمن سیمان مدیریت شود. کارگروه ملی سیمان در هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت در مرکز تحقیقات تشکیل می‌شود.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تاکید کرد: حداکثر تا یک ماه آتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت کارگروه سیمان برای تامین به‌موقع مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن تشکیل خواهد شد.

قرارداد خودمالکی نهضت ملی بیش از ۵۴ هزار واحد منعقد شد

امروز همچنین «سید محسن فاضلیان» عضو هیات‌مدیره بانک مسکن در خصوص ارایه تسهیلات خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن، قراردادهای منعقده و همچنین میزان واریزی به حساب سازندگان اعلام کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون قرارداد ۵۴ هزار و ۶۶۵ واحد به مبلغ ۱۸ هزار و ۶۷۸ میلیارد تومان منعقد شده است.

فاضلیان ادامه داد: از مجموع قراردادهای منعقد شده به میزان ۱۸ هزار و ۶۷۸ میلیارد تومان، مبلغ ۹ هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان به حساب خودمالکان پرداخت شد.

یادآور می‌شود، ارایه تسهیلات خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن مرحله به مرحله و بر اساس پیشرفت فیزیکی به خودمالکان پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای