شناسه خبر : 26348

۷۵ درصد پرونده‌های خسارت مشترکان برق رسیدگی شد

۷۵ درصد پرونده‌های خسارت مشترکان برق رسیدگی شد

سخنگوی صنعت برق گفت: از ۹۵ هزار پرونده ثبت شده در سامانه بیمه توانیر، حدود ۷۰ هزار پرونده بیمه رسیدگی شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه به دو گروه از پرونده‌ها یا پرداختی انجام نشده یا خسارتی تعلق نمی‌گیرد، افزود: گروه نخست مواردی با نقص در پرونده است، اما گروه دوم مواردی است که در تعهد شرکت بیمه گر نیست و به این گروه خسارتی تعلق نمی‌گیرد. به مشترکان گروه نخست برای تکمیل مدارک اطلاع رسانی شده است.

 
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۷ میلیارد تومان خسارت بابت پرونده‌ها برآورد شده که بدون کسر فرانشیز است؛ گفت: اگر فرانشیز را از این مبلغ کم کنیم، قریب به ۵۰ میلیارد تومان خسارت تعیین شده که از این میزان تاکنون، ۳۰ میلیارد تومان در وجه مشترکین خسارت دیده پرداخت شده و مابقی آن نیز، در انتظار ارسال شماره شبای مشترکان به سامانه بیمه است.
 
سخنگوی صنعت برق یادآوری کرد: با توجه به اینکه برخی از مشترکان همچنان شماره شبا را ارسال نکرده اند، با هماهنگی صورت گرفته با شرکت بیمه گر، مقرر شد پیامکی به این گروه از مشترکان ارسال شود تا روند دریافت شماره شبا و پرداخت خسارت‌ها تسریع شود.
 
رجبی مشهدی رقم پرداختی مشترکان بابت بیمه را ۱۰۰ تومان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: به طور معمول این میزان حق بیمه نمی‌تواند به طور کامل خسارت‌های وارده را جبران کند و به همین علت ما امیدواریم با همکاری مجلس بتوان ضمن تغییر در این میزان، روند پرداخت به خسارت دیدگان را بهبود بخشید.
 
وی همچنین گفت: در خصوص بیمه برق، شرکت توانیر به نمایندگی از شرکت‌های توزیع سراسر کشور و با طی مراحل قانونی مناقصه، اقدام به انتخاب شرکت بیمه گر می‌کند و هیچ منفعتی از این بابت نصیب صنعت برق نمی‌شود.
 
سخنگوی صنعت برق افزود: شرکت بیمه با همکاری مشترکان خسارت دیده حداکثر تا مهرماه به باقی مانده پرونده‌های بیمه رسیدگی و تعیین تکلیف کند.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای