شناسه خبر : 26064

رکودی سخت تر در انتظار اقتصاد آمریکا است

رکودی سخت تر در انتظار اقتصاد آمریکا است

رئیس بانک آمریکایی جی‌پی مورگان چیس به سرمایه‌گذاران درباره احتمال رکود اقتصادی این کشور و اتفاقی بدتر از یک رکود سخت هشدار داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جیمی دیمون، رئیس بانک آمریکایی جی‌پی مورگان چیس، به سرمایه‌گذاران درباره احتمال رکود اقتصاد این کشور هشدار داد و تأکید کرد که چیزی بدتر از یک رکود سخت ممکن است در راه باشد.

دیمون طی اظهاراتی که روز شنبه منتشر شد، مدعی شد که اقتصاد آمریکا "قوی" است در حالی که ترازنامه کسب و کار‌ها و مصرف کنندگان "در وضعیت خوبی است".

با این حال، این بانکدار اشاره کرد که در افق "ابر‌های طوفانی" از جمله افزایش قیمت نفت و نرخ بهره بالاتر وجود دارد.

وی گفت: وقتی پیش‌بینی می‌کنید، باید متفاوت فکر کنید... ابر‌های طوفانی وجود دارد: نرخ‌ها، (سیاست) انقباض کمی، نفت، اوکراین، جنگ، چین.

دیمون گفت: اگر مجبور شوم بر اساس شانس پیش‌بینی کنم باید بگویم احتمال یک فرود نرم ۱۰ درصد خواهد بود. (احتمال) فرود سخت‌تر یعنی رکود خفیف ۲۰ تا ۳۰ درصد و (احتمال) رکود سخت‌تر نیز ۲۰ تا ۳۰ درصد است.

رئیس بانک جی پی مورگان در ادامه تأکید کرد که احتمال رخ دادن چیزی بدتر از یک رکود سخت نیز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است.

دیمون ماه گذشته هشدار داده بود که تنش‌های ژئوپلیتیکی، تورم فزاینده، کاهش اعتماد مصرف کننده و عدم اطمینان در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، همراه با درگیری نظامی در اوکراین، احتمالاً تأثیر منفی بر آینده اقتصاد جهانی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، اوایل ماه ژوئن نیز رئیس بزرگترین بانک ایالات متحده گفته بود که برای یک "طوفان اقتصادی" آماده می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای