شناسه خبر : 25920

میزان تولید نیروگاه های برق آبی کشور ۲۷ درصد افت کرد

میزان تولید نیروگاه های برق آبی کشور ۲۷ درصد افت کرد

میزان تولید نیروگاه های برق آبی کشور در طول چهار ماه ابتدایی امسال معادل ۱۲۴ هزار مگاوات ساعت بوده که کاهش ۲۷ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شهریاری گفت: بارش اخیری که در کشور رخ داد  افزایشی چندانی به دنبال نداشت و این بارش‌ها تنها بخش کوچکی از این کسری ها را جبران کرد. با توجه به بارش های هفته گذشته هیچ تخلیه‌ای به جهت کنترل سیلاب نداشتیم، همچنین میزان تولید نیروگاه های برق‌آبی‌ها تحت پوشش بالغ بر ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

به گفته او، میزان تولید نیروگاه های برق آبی کشور در طول چهار ماه ابتدایی امسال معادل ۱۲۴ هزار مگاوات ساعت بوده که این میزان در چهارماه مشابه سال گذشته که معادل ۱۷۱ هزار مگاوات ساعت بوده است که کاهش ۲۷ درصدی را نشان می دهد. اگر این میزان تولید را با سال‌های نرمال و پرآبی مقایسه کنیم، این میزان کاهش بسیاری  داشته است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران این را هم گفت: تا موجودی مخازن سدهای تهران ۵۵۲ میلیون متر مکعب است که این حجم در روز مشابه سال گذشته ۶۵۸ میلیون متر مکعب بوده و کسری مخزن ۱۰۶ میلیون مترمکعبی را شاهد هستیم بارندگی‌های اخیر شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که در مرداد ماه تاکنون یک رکورد جدید به جهت مقدار بارندگی ها در مقایسه با متوسط بلند مدت ثبت شده است.

گفتنی است، آمار‌های رسمی وزارت نیرو نشان می‌دهد که بارش‌های تهران نسبت به متوسط بلندمدت، پنج درصد عقب‌ماندگی دارد. درحالی که سد‌های تهران هم‌چنان ۱۰۶ میلیون مترمکعب کسری داشته  به طوری که در سال گذشته این رقم ۲۷۹ میلیون مترمکعب بوده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای