شناسه خبر : 25902

آغاز عملیات پروازی اربعین حسینی از۲۰ شهریور

آغاز عملیات پروازی اربعین حسینی از۲۰ شهریور

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عملیات پروازی اربعین حسینی از ۲۰ شهریور آغازمی شود و ۳۱ شهریور پایان خواهد یافت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ‌میراکبر رضوی با اشاره به تشکیل اولین جلسه‌ ستاد پروازهای اربعین ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران صنعت حمل ونقل هوایی گفت : در این جلسه بر برنامه‌ریزی به موقع شرکت های هواپیمایی برای انجام پروازهای ایمن و راحت در ایام اربعین تاکید شد .


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : در این جلسه بر ایجاد هواپیمای پشتیبان، پاسخگویی به موقع به مسافران و معرفی یک نماینده‌ تام الاختیار در فرودگاه‌های نجف و بغداد تاکید شد.


وی با بیان اینکه پروازهای اربعین امسال از ۲۲ فرودگاه داخلی به مقاصد نجف و بغداد انجام خواهد شد، افزود: پروازهای عتبات فرودگاه امام هم از ترمینال سلام انجام می شود.


رضوی بالا بودن درجه حرارت، گردو غبار و قرار داشتن در پیک پایانی سفرهای تابستانی را از جمله محدودیت های انجام پروازهای اربعین امسال برشمرد و گفت: از شرکت های هواپیمایی خواسته شده است با توجه به محدودیت های موجود از هم اکنون برای پروازهای اربعین برنامه ریزی کنند .


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بر ممنوع بودن پروازهای چارتری در ایام اربعین تاکید کرد و گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین در دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایر اپلیکیشن ها ممنوع است و صرفا سایت شرکت‌های هواپیمایی ، مجازند بلیط ارائه کنند .
وی با تاکید بر ایجاد تعادل و توازن در بین پروازهای برنامه‌ای داخلی و پروازهای اربعین افزود: براساس برنامه‌های ابلاغی، شرکت های هواپیمایی موظفند برنامه شهریور امسال را براساس محدودیت ها و ظرفیت های موجود تنظیم کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای