شناسه خبر : 25472

کدام مشمولان سهام عدالت می‌توانند وام بانکی دریافت کنند؟

کدام مشمولان سهام عدالت می‌توانند وام بانکی دریافت کنند؟

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) شرایط توثیق سهام برای دریافت وام را تشریح و تاکید کرد: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند از این سهام به عنوان وثیقه استفاده کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، محمد باغستانی در جمع خبرنگاران با اشاره به رونمایی از فاز اول سامانه توثیق الکترونیک هوشمند ستاره، درمورد اینکه برای تاخذ وام چه میزان سهام لازم است، گفت: این موضوع در اختیار بانک بوده و بستگی به بانک دارد. ممکن است بانک برای ارائه وام ۱۰ میلیون تومانی، ۲۰ میلیون تومان وثیقه بخواهد.

وی در مورد مشمولان سهام عدالت نیز توضیح داد: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند از این سهام به عنوان وثیقه استفاده کنند. هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و هیچ میزان از سهام خود را نفروخته بودند، هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و بخشی از سهام خود را فروختند و هم مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند. در واقع هر فرد به میزان دارایی خود می تواند برای توثیق سهام اقدام کند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در ادامه در مورد انتقال سهام عدالت متوفیان نیز توضیح داد: سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان تا پایان شریورماه راه اندازی شده و وراث این افراد می توانند برای انتقال سهام عدالت اقدام کنند.

 

  • ناشناس

    سلام
    سهام عدالت من ازبانک آینده هست. امروزرفتم بانک آینده شعبه رسالت مشهد ولی متاسفانه کارمند بانک آینده که خانم هم بود اصلا جواب گونبود اصلا نگاه نکرده مشکل من چیه.
    درحالی‌که ازطرف دولت سودسهام من واریز می‌شود. ولی بانک آینده تعلل درواریزمیکنه.
    دفترپیشخوان دولت رفتم تمام مشخصات من درست ثبت شده بود ولی بانک آینده وقتی چند باره دارم میرم درست رفتار نمیکنن

ارسال نظر

خدمات بیمه ای