شناسه خبر : 25399

آغاز مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان

آغاز مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان

مشاور وزیر اقتصاد گفت: دستورالعمل‌های مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان تهیه شده و پس از نهایی شدن و ابلاغ به نانوایی‌ها تا چند روز آینده آغاز می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه: طبق تصمیمات کارگروه ستاد تنظیم بازار و مدیریت کلان کشور، مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان با ابلاغ به نانوایی‌ها به زودی آغاز می‌شود گفت: در مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان شاهد صرفه‌جویی‌های ناشی از اجرای این طرح ملی خواهیم بود.

وی افزود: در مرحله نخست از نظر تعداد نصب کارتخوان‌ها حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد و از نظر تعداد تراکنش‌ها بیش از ۹۵ درصد تراکنش‌های فروش نان در کشور تحت پوشش این طرح ملی قرار گرفت و روزانه بیش از ۶٫۷ میلیون تراکنش در قالب ۶ میلیون کارت یکتا در حال ثبت در سامانه است و بیش از ۹۸ میلیون قرص نان در سامانه ثبت و به فروش می‌رسد.

محمد جلال اظهار داشت: با اجرای مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان، سهمیه آرد صرفاً بر پایه مجوز موضوعیت خود را از دست میدهد و اختصاص آرد یارانه‌ای یا به تعبیر دیگر دسترسی به یارانه آرد منوط به عملکرد تولید نان می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای