شناسه خبر : 25363

موتورخانه‌های دستگاه‌های اجرایی استان تهران معاینه فنی می‌شوند

موتورخانه‌های دستگاه‌های اجرایی استان تهران معاینه فنی می‌شوند

طرح معاینه فنی موتورخانه‌های دستگاه‌های دولتی استان تهران، توسط اداره‌کل استاندارد استان تهران برای سومین سال پیاپی آغاز شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ دستگاه دیگ و مشعل در دستگاه‌های دولتی استان مورد بازرسی و معاینه فنی قرار گرفت که ۶۱۰ دستگاه با اعتبار تخصیصی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران به‌صورت رایگان انجام شد.
بر اساس این گزارش، با تلاش و بازرسی‌های چند سال اخیر کارشناسان استاندارد و نیز پیگیری دیگر دستگاه‌های متولی نظیر اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، روند قابل قبولی برای اصلاح نواقص موتورخانه‌های دستگاه‌های دولتی ایجاد شده‌است و نتایج حاصله به صورت میانگین، نشان‌دهنده کاهش قابل توجه انتشار گازهای آلاینده نظیر مونوکسید کربن، پس از انجام بازرسی و اصلاحات است.
در راستای اجرای ماده ۱۷  قانون هوای پاک و همچنین عطف به بخشنامه ابلاغی معاون اول رئیس جمهور، همه دستگاه‌های اجرایی موظفند هرساله نسبت به معاینه فنی و بازرسی ادواری موتورخانه‌های ساختمان های خود بر اساس استاندارد ملی  ۱-۱۶۰۰۰ و توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده از جانب سازمان ملی استاندارد ایران اقدام کنند.
انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها با اهداف صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده به حدود مجاز و ارتقای سطح سلامت همواره در دستور کار جلسات استانی اعم از شورای استاندارد استان و کارگروه کاهش الودگی هوای استان، قرار گرفته است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای