شناسه خبر : 25024

گوگل روند استخدام خود را کاهش داد

گوگل روند استخدام خود را کاهش داد

سوندار پیچای، مدیرعامل آلفابت اعلام کرد این شرکت روند استخدام تا پایان سال ۲۰۲۳ را آهسته خواهد کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، پیچای در اطلاعیه ای خطاب به کارمندان نوشت: آلفابت – شرکت مادر گوگل- مانند شرکت های دیگر از موانع اقتصادی در امان نمانده است. این شرکت به کار کارآفرینانه‌تر با فوریت جدی، تمرکز دقیق‌تر و عطش بیشتر نسبت به آنچه در روزهای خوبمان نشان داده‌ایم، نیاز دارد. وی اذعان کرد دورنمای اقتصاد جهانی مبهم، مشغولیت ذهنی جدی است.

ارزش سهام آلفابت از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۲۱ درصد افت کرده که منعکس کننده فضای کلی سهام فناوری تحت تاثیر خروج سرمایه گذاران از بازار است. روث پورات، مدیر مالی آلفابت هشدار داد عملکرد این شرکت در سه ماهه نخست، ضعیف‌تر از برآورد تحلیلگران بوده است و دوره دشوار دیگری پیش روی این شرکت قرار خواهد داشت.

رشد سه ماهه اول به ۲۳ درصد در مقایسه با نرخ رشد ۳۴ درصد در مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرد. با این حال پیچای در این اطلاعیه، اعلام کرد این شرکت ۱۰ هزار کارمند در سه ماهه دوم استخدام کرده است.

پیچای گفت: به دلیل پیشرفتی که در روند استخدام از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون داشتیم، روند استخدام را تا پایان سال آهسته می‌کنیم و همزمان از مهمترین فرصت‌هایمان حمایت خواهیم کرد. برای متوازن شدن سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، این شرکت به استخدام در بخش‌های مهندسی، فنی و موقعیت‌های شغلی مهم دیگر متمرکز خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، گوگل که از نظر تاریخی در تحقیقات و توسعه، سرمایه گذاری بالایی انجام داده است، درباره حوزه‌هایی که قصد دارد در طول دوره اقتصادی نامعلوم سرمایه گذاری کند، شفاف بود. پیچای گفت: در بعضی موارد سرمایه‌گذاری‌هایی که هم پوشایی دارند، ادغام و فرآیند آنها یکپارچه می‌شود. در موارد دیگر، توسعه متوقف شده و منابع موجود، صرف حوزه‌هایی خواهد شد که اولویت بالاتری دارند.

آلفابت که تا ۳۱ ماه مارس، حدود ۱۶۴ هزار کارمند داشته است، عمدتا در سال‌های اخیر برای واحد ابری گوگل و حوزه‌های جدیدی مانند سخت افزار، نیرو استخدام کرده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای