شناسه خبر : 24226

۳۶ طرح ریلی در کشور اجرا می‌شود

۳۶ طرح ریلی در کشور اجرا می‌شود

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: ۳۶ طرح ریلی در کشور با ۱۰ هزار کیلومتر در دستور کار قرار دارد که سه هزارو ۲۰۰ کیلومتر اجرایی شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، عباس خطیبی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات احداث راه آهن بروجرد که در فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: حمل و نقل ریلی از اولویت بیشتری برخوردار است، لرستان با پروژه های ریلی آشنا است.

وی اظهار داشت: شهرستان بروجرد با مشخصه های خاص علمی و فرهنگی و مذهبی زبانزد است و احداث راه آهن در این شهرستان حیاتی است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: اساسا علاوه بر اینکه به دنبال وصل بروجرد به ملایر و دورود هستیم به دنبال نوسازی راه آهن از تهران به جنوب و غرب کشور هستیم.
خطیبی افزود: مسیر ریلی از تهران به همدان ساخته شده و همدان به ملایر در حال اجرا است ادامه مسیر از ملایر به سمت بروجرد مطالعات آغاز شده و از بروجرد به دورود نیز اجرا می شود.
وی اظهار داشت: هدف از ساخت پروژه های ریلی تحت شعاع قرار دادن معیشت مردم منطقه نیست و با توجه به اینکه پروژه راه آهن بروجرد در منطقه کشاورزی است اجازه نخواهیم داد حقی از کسی ضایع شود، همراهی مردم منطقه با پیمانکار پروژه ضروری است.

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: احداث راه آهن بروجرد در صدر مطالبات مردم قرار دارد.
مجید منعمی افزود: پروژه راه آهن بروجرد با توان بیشتری از طرف نمایندگان و دستگاه‌های مرتبط دولتی پیگیری می شود.
وی اظهار داشت: امیدواریم که معارضان مسیر پروژه راه آهن کمک کنند تا این پروژه سریعتر به ثمر برسد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث راه آهن برای شهرستان بروجرد زیر بنایی است زیرا یکی از مطالبات مردم است.

فاطمه مقصودی افزود: مردم از شعار دادن خسته هستند و عمل را قبول دارند، امروز با دعوت از معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور این پروژه عملا آغاز شد.
وی اظهار داشت: همکاری دستگاه‌های مانند منابع طبیعی و آب و برق و گاز و محیط زیست ضروری است تا کارها به سرعت پیش برود.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان گفت: مهمترین مشکل رفع معارض است که با همکاری مردم پروژه پیشرفت خوبی خواهد داشت.

 در جلسه مسائل و مشکلات احداث راه آهن بروجرد که در فرمانداری برگزار شد مسئولان ادارات خدمات رسان آب، برق، گاز، منابع طبیعی و محیط زیست و نمایندگان جوامع محلی حضور داشتند.​

ارسال نظر

خدمات بیمه ای