شناسه خبر : 24173

میزان تولید محصولات فولادی ۵ درصد افزایش یافت

میزان تولید محصولات فولادی 5 درصد افزایش یافت

میزان تولید محصولات فولادی و شمش در دو ماهه نخست ۱۴۰۱، به ترتیب ۵ و ۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، ۳ میلیون و ۷۳۷ هزار تن انواع محصولات فولادی (انواع ورق، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و غیره) تولید شد؛ این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار تن بود.
 
همچنین در ۲ ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۸۴۵ هزار تن انواع شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار تن تولید شد.
 

رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی

میزان تولید آهن اسفنجی در ۲ ماهه نخست امسال با ۱۱ درصد رشد به ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن رسید. رقم مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بود.
 

افزایش ۲۰ درصدی رشد صادرات محصولات فولادی

میزان صادرات محصولات فولادی و شمش در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب ۱۳۸ هزار تن و صفر بود که صادرات محصول در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته, ۲۰ درصد رشد یافت و شمش بدون تغییر ماند.
 
افزون بر این، میزان واردات شمش و محصولات فولادی در ۲ ماه نخست امسال به ترتیب «یک میلیون و ۶۶ هزار تن» و «۳۵۷ هزار تن» بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۹۶۷ هزار تن شمش و ۴۷۸ هزار تن محصولات فولادی)، به ترتیب ۱۰ و ۲۵ درصد کاهش یافت.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای