شناسه خبر : 24143

۲۵ هزار نفر از تولیدکنندگان دام و طیور متقاضی دریافت تسهیلات هستند

۲۵ هزار نفر از تولیدکنندگان دام و طیور متقاضی دریافت تسهیلات هستند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با مردمی سازی یارانه ها و ابلاغ حذف موانع امیدواریم که پرداخت تسهیلات از این هفته سرعت بیشتری داشته باشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی گفت: با مردمی سازی یارانه‌ها ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان دام و طیور در نظر گرفته شد و تا امروز تلاش کردیم که با حذف موانع چک‌های برگشتی و بدهی بانکی به این کار سرعت دهیم.

به گفته او، با ابلاغ حذف چک برگشتی و بدهی بانکی از روز شنبه به بانک عامل که مانع تسهیلات نیست، امیدواریم که این‌هفته تسهیلات با سرعت بیشتری داده شود.

ساداتی نژاد می‌گوید، با مردمی سازی یارانه‌ها جمع آوری مازاد تولید را پشتیبانی و تعاون روستایی انجام می‌دهند که در این راستا خرید از ۲ هزار تن مرغ منجمد مازاد تولید به ۸۰۰ تن در روز گذشته رسیدیم. در خصوص تخم مرغ هم خرید قراردادی را در دستور کار گذاشته‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حوزه گندم تلاشمان بر آن است که در کل گندم‌زار‌های کشور، کشاورزی قراردادی داشته باشیم و در این راستا باید بخش خصوصی پای کار آید و همواره درخواست ما این است که کشاورزی قراردادی در تمامی بخش‌ها توسعه یابد.

طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی، قبل از مردمی سازی یارانه‌ها با اتحادیه و تشکل‌ها جلسات مختلف برگزار و دغدغه‌های آن‌ها شنیده شد و همواره با سماجت و قدرت پیگیر سرمایه در گردش و خرید محصول مازاد هستیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای