شناسه خبر : 23973

۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است

۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: ادارات باید از ساعت ۱۳، به صورت الزامی سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کامبیز ناظریان گفت: پیک شبکه برق شهر تهران دیروز به عدد ۴ هزار و ۲۰۹ مگاوات افزایش پیدا کرد که در مقایسه با پارسال، حدود ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

او گفت: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌های عمومی غیردولتی، بانک‌ها و حتی نیرو‌های مسلح، الزاماً باید مصرف خود را نسبت به پارسال ۳۰ درصد و در ساعات تعطیلی، نسبت به زمان فعالیت در طول روز نیز، ۶۰ درصد کاهش دهند. تمامی ادارات شهر تهران مجهز به کنتور هوشمند هستند و وضعیت انرژی آن‌ها به صورت مستمر رصد می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ می‌گوید: هم اکنون ۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است و اجرای این طرح، می‌تواند در مدیریت مصرف تاثیرگذار باشد. ادارات می‌توانند با کنترل وضعیت سیستم‌های سرمایشی، نسبت به کنترل وضعیت بار اقدام کرده و از ساعت ۱۳، به صورت الزامی باید سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند و اگر نیاز به مصرف بیشتر برق دارند، باید از مولد‌های خودتامین استفاده شود.

امروز ۱۰ سازمان و اداره بزرگ شهر تهران، از طرف شرکت توزیع برق تهران هشدار قطعی برق دریافت کردند و درصورت رعایت نکردن مصرف انرژی، اسامی آن‌ها طبق وعده وزیر نیرو، به صورت شفاف منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای