شناسه خبر : 23904

واردات منطقه آزاد به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسید

 واردات منطقه آزاد به یک میلیارد و 100 میلیون دلار رسید

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: واردات منطقه آزاد در سال گذشته حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود که عمده آن مربوط به مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی بوده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، سعید محمد در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ارس، افزود: مناطق آزاد محدودیت‌های زیادی دارد و تقریبا تمام مشوقات و معافیت‌هایی که مناطق آزاد از آن برخوردار بوده اند مورد حمله قرار گرفت و همه باید یک‌دل و یک‌صدا برای رونق تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و صادرات در منطقه تلاش کنند.

وی با اشاره به شتاب و توسعه‌ ارس اظهار داشت: همه‌ ما در یک کشتی هستیم و هدف مشترک‌مان توسعه در مناطق آزاد است و نباید نسبت به یکدیگر انرژی‌هایمان را مستهلک کنیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد ارس از مهم ترین مناطق آزاد است و همه از نمایندگان مجلس گرفته تا امام جمعه، فرمانداران و سرمایه گذاران هدف مشترکی داریم و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه آزاد تنها هدف ماست.

وی یادآوری کرد: رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی امضا تفاهم نامه اعلام کرده که مناطق آزاد محل قاچاق نیست و ما کمترین دغدغه را در حوزه قاچاق از این مناطق داریم.

مشاور رییس جمهور گفت: واردات منطقه آزاد در سال گذشته حدود یک میلیارد و 100 میلیون دلار بود که عمده آن مربوط به مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی بوده است.

سعید محمد، با بیان اینکه روند انتصابات در مناطق آزاد پیچیده است و افراد زیادی باید در خصوص آن نظر دهند، افزود: «مجید کیانی» فرزند آذربایجان و چهره‌ای مردمی است و با سال‌ها فعالیت در پروژه‌های ملی و برون‌مرزی در کشورهای منطقه تجربیات گران‌قدری کسب کرده و اطلاعات کافی در حوزه صادرات، ارز و مسایل بانکی دارد.

وی اظهار داشت: کیانی، با تحریم‌ها دست‌ و پنجه نرم کرده و مجموعه‌های چند هزار نفری را اداره و از آن خروجی گرفته است، وی مدیری اجرایی است و در هیات علمی دانشگاه نیز حضور موثر دارد.

در این مراسم «مجید کیانی» به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس معرفی و از خدمات «محسن نریمان» قدردانی شد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای