شناسه خبر : 23855

مشترکان کم مصرف برق پنج برابر قیمت خرید انرژی، پاداش دریافت می‌کنند

مشترکان کم مصرف برق پنج برابر قیمت خرید انرژی، پاداش دریافت می‌کنند

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه این وزارتخانه، مشترکانی که امسال مصارف برق خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند، پنج برابر قیمت خرید انرژی، پاداش دریافت می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی اکبر محرابیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده، مشترکانی که انرژی برق را در سطح الگو مصرف می‌کنند اگر مصارف خود را نسبت به سال قبل کمتر کنند به میزان صرفه جویی و کاهش هر کیلووات ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.

وی یادآورشد: قیمت فروش انرژی برای کسانیکه در سطح الگو مصرف می کنند ۱۰۰ تومن است که صرفه جویی کنندگان پنج برابر قیمت خرید انرژی پاداش دریافت می کنند.

محرابیان بابیان اینکه در برخی مناطق که گرمسیری محسوب می شوند تا حدود ۱۵۰۰ مگاوات امکان صرفه جویی در مصرف برق وجود دارد، اظهار داشت: این مشترکان می‌توانند کولرهای گازی و وسایل پرمصرف خود را امسال خاموش و پاداش قابل توجهی شاید بیش از ۵۰۰ هزار تومان دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در شهرهای عادی، الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات است که ۱۰۰ کیلووات صرفه جویی در این شهرها امکان پذیر است، تصریح کرد: در این شهرها نیز مشترکان کم مصرف به ازای ۱۰۰ کیلووات صرفه جویی ۵۰ هزار تومن پاداش می گیرند و به معنای این است که نه تنها قبض آنها رایگان می شود بلکه بستانکار هم می شوند و با مصرف ۲۰۰ کیلووات، قبض ۲۰ هزار تومن برای آنها صادر می شود که با احتساب پاداش متعلقه این مشترکان نه تنها مبلغی پرداخت نمی کنند بلکه ۳۰ هزار تومن نیز از شرکت برق بستانکار می‌شوند.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تلاش های زیادی برای جبران ناترازی ها در این حوزه انجام و تا حدودی نیز نسبت به سال قبل جبران شده است، گفت: اعمال شدن یا نشدن خاموشی‌ها بستگی به رفتار مشترکان دارد چراکه در صورت صرفه جویی با کمترین مشکلات و خاموشی تابستان را پشت سرخواهیم گذاشت. 

محرابیان همچنین زنجان را از استانهای پیشرو و با پیشینه بسیار درخشان در صنعت برق توصیف کرد و افزود: این استان خدمات بسیاری نیز در بخش صنعتی و هم حوزه تربیت نیروهای متخصص صنعت برق انجام داده است.

وی یادآورشد: در زمان حاضر نیروگاه‌های خوبی در زنجان در حال تولید برق هستند و چند طرح توسعه نیروگاهی نیز در استان وجود دارد که حمایت های لازم از آنها انجام خواهد شد تا زنجان همچنان در صنعت برق پیشتاز باشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای