شناسه خبر : 23671

سامسونگ ۳۵۶ میلیارد دلار در بخش تراشه‌ها سرمایه گذاری می‌کند

سامسونگ ۳۵۶ میلیارد دلار در بخش تراشه‌ها سرمایه گذاری می‌کند

جدیدترین سرمایه گذاری شرکت سامسونگ در بخش تراشه‌ها می‌تواند بیش از ۱ میلیون شغل ایجاد کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، Samsung Electronics گفت که گروه سامسونگ ۴۵۰ تریلیون KRW (تقریباً ۲۷,۶۰,۹۲۰ کرور) در پنج سال آینده برای تسریع رشد در بخش تراشه‌ها سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش gadgets360، شرکت سامسونگ گفت که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری‌ها تا سال ۲۰۲۶ به سامسونگ کمک کند تا رشد بلندمدت در حوزه‌های استراتژیک مانند بخش تراشه‌ها را افزایش دهد. Samsung Electronics، بزرگترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان، آمار و ارقام را به تفکیک ارائه نکرد، اگرچه اضافه کرد که ۸۰ درصد سرمایه گذاری‌ها در کره جنوبی انجام خواهد شد.

سامسونگ در این اطلاعیه اعلام کرد که تامین امنیت زنجیره‌های تامین تراشه و زیستی داخلی اهمیت استراتژیکی برای امنیت اقتصادی کره جنوبی دارد. سرمایه‌گذاری ۴۵۰ تریلیون وون (تقریباً ۲۷۶۰۹۲۰ کرور روپیه) که انتظار می‌رود ۱.۰۷ میلیون شغل ایجاد کند.

16108244_900

اخیراً، غول فناوری کره جنوبی افزایش ۵۸.۵۷ درصدی در سود خالص سه ماهه اول خود را ثبت کرده است که عمدتاً ناشی از تقاضای ثابت تراشه‌های حافظه و فروش سریع گوشی‌های هوشمند است. این شرکت گفت سود خالص در دوره ژانویه تا مارس ۱۱.۳۲ تریلیون KRW (تقریبا ۶۸۱۵۵ کرور روپیه) بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸.۵۷ درصد افزایش داشته است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای