شناسه خبر : 23302

آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد

آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، احمد حیدری امروز ۲۴ اردیبهشت طی سفر به آذربایجان غربی و در حاشیه بازدید از سدهای سیلوه و کانی سیب در شهرستان پیرانشهر افزود: در این راستا شهرهای دارای مشکل آب شرب نیز مورد بازنگری قرار خواهند گرفت تا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی با تاکید بر مدیریت منابع آب در کشور گفت: دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور اعتبارات خوبی را برای صنعت آب برق اختصاص داده اند که می تواند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد نماید و آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو در خصوص طرح های آبرسانی در شهرستان پیرانشهر نیز گفت: از محل اعتبارات محرومیت زدایی اعتبارات مطلوبی به این امر اختصاص یافته که با این اعتبارات عملیات اجرایی دو مجتمع روستایی آغاز و دو مجتمع دیگر نیز در برنامه های اجرایی قرار دارد.

وی اظهار کرد: مطالعات اولیه تصفیه خانه آب پیرانشهر به اتمام رسیده و برنامه های جامعی برای تامین آب شرب مردم پیرانشهر و روستاهای اطراف آن تدوین شده است.

احمدی افزود: در این راستا در کوتاه مدت و تا در مدار قرار گرفتن تصفیه خانه، آب شرب پیرانشهر از چاه های جدید یا سد کانی سیب تامین خواهد شد.

اتابک جعفری، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این بازدید اظهارکرد: تامین آب شرب روستاهای استان در قالب جهاد آبرسانی برنامه ریزی شده و وزارت نیرو نیز در این خصوص برنامه های جامعی را در دستور کار دارد.

جعفری افزود: در این راستا در مدت زمان ۳۰ ماه کل روستاهای باقیمانده، از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی گفت: در آذربایجان غربی قریب به ۱۰۰۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که برای ۳۷۰ روستا آبرسانی خواهد شد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای