شناسه خبر : 23216

افزایش ۲.۵ برابری زندانیان با پابند الکترونیکی

افزایش ۲.۵ برابری زندانیان با پابند الکترونیکی

رئیس سازمان زندان‌ها از افزایش ۲.۵ برابری تعداد زندانیان تحت پوشش استفاده از پابند الکترونیکی از ۳ ماه گذشته تاکنون خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه این سازمان هم اکنون در زمینه پابند الکترونیکی با هیچ کمبودی مواجه نیست، اظهار کرد: طی ۳ ماه اخیر آمار زندانیان تحت پوشش پابندهای الکترونیکی نزدیک به ۲ و نیم برابر شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۲۰۰ پابند الکترونیک در انبارهای زندان‌های تمام استان‌ها موجود است، گفت: هیچ استانی وجود ندارد که در انبارهای زندان‌هایش پابند الکترونیک موجود نباشد.

محمدی با بیان اینکه بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان زندان‌ها، تا ۲ هفته دیگر تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ پابند الکترونیکی به آمار پابندهای موجود اضافه خواهد شد، عنوان کرد: در سازمان زندان‌ها مترصد این بودیم که تعداد موجودی پابندهای الکترونیکی را به ۱۵ هزار عدد برسانیم و پس از آن پیش‌نویس بخشنامه استفاده از این پابندها به رئیس قوه قضائیه ارائه دهیم تا در صورت تأیید رئیس عدلیه، این بخشنامه به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شود و قضات محاکم بیش از پیش نسبت به صدور آرا جایگزین حبس اقدام کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای