شناسه خبر : 23154

دستگیری فروشندگان آرد به ۱۰ برابر قیمت

دستگیری فروشندگان آرد به ۱۰ برابر قیمت

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از نظارت جدی این پلیس بر بازار و همچنین برخورد با احتکار کالا‌های اساسی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ علی، ولی پور گودرزی درباره ورود پلیس امنیت اقتصادی به موضوع گرانی و احتکار اقلام، گفت: در مورد برخورد با گرانفروشی و احتکار کالا، گشت مشترک میان پلیس با تعزیرات و همچنین گشت‌های پلیس امنیت اقتصادی، اقدام به گشت‌زنی کرده و از انبار‌ها و واحد‌های صنفی بازید می‌کنند و علاوه بر آن پیگیر اخبار کسب شده از سوی مردم و دیگر سازمان‌ها نیز بوده و از این محل‌ها نیز بازدید می‌کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون نیز با موارد متعدد و قابل توجهی از احتکار کالا‌های اساسی یا گران‌فروشی آن مواجه شده و با آن برخورد کرده‌ایم، گفت: در همین طرح اخیر، پلیس امنیت اقتصادی، ۲۸۰ تن کالای اساسی شامل برنج، آرد، شکر و ... از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی کشف و ضبط شد که ارزش ریالی این کالا‌ها بیش از ۶۸ میلیارد تومان برآورد شده بود.
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: به عنوان مثال در یکی از این پرونده‌ها افراد سودجویی که اقدام به دریافت آرد یارانه‌ای به قیمت ۳۵ هزار تومان کرده و آن را به قیمت ۳۵۰ هزار تومان به فروش رسانده بودند، شناسایی و دستگیر شدند و مقادیر قابل توجهی نیز آرد از آنان کشف و ضبط شد، این افراد آرد را با ۱۰ برابر قیمت به فروش می‌رساندند که دستگیر شدند. یا حدود ۲۰۰ تن برنج در عملیاتی دیگر کشف شد که در آن افراد سودجو اقدام به ترکیب برنج ایرانی و پاکستانی با یکدیگر کرده و آن را به قیمت برنج ایرانی به فروش می‌رساندند.
ولی پور گودرزی با بیان اینکه پلیس نظارت جدی بر بازار داشته و با مواردی نظیر احتکار، گرانفروشی و هرگونه اخلال در بازار برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان نیز می‌توانند در صورت اطلاع از احتکار یا هرگونه سودجویی موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای