شناسه خبر : 23025

مناقشه‌ای بین صندوق توسعه ملی با تثبیت بازار نیست

مناقشه‌ای بین صندوق توسعه ملی با تثبیت بازار نیست

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در خصوص موضوعات طرح شدن مبنی بر اختلاف بین این صندوق و صندوق توسعه ملی گفت: مناقشه‌ای نبوده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امیرمهدی صبائی در ارتباط با برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد رسانه ملی افزود: صندوق توسعه ملی برای اینکه منابعش را در صندوق تثبیت بازار سرمایه، سپرده گذاری کند باید یک قراردادی منعقد می‌شد.
وی ادامه داد: این قرارداد از منظر حقوقی و مالی مهم بود که باید بررسی می‌شد به همین خاطر طی کردن سلسله مراتب زمان برد و قرارداد امضا و پرداختی‌ها از سرگرفته شد.

صبائی افزود: طی قرارداد، می‌بایست ماهیانه ۶۵۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و پایان دی ماه ۶۵۰ میلیارد تومان واریز شد و دو قسط ۶۵۰ میلیارد تومانی یعنی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده اخیر مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند است که واریز شد.
رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: یک واریزی دیگر هم مربوط به فروردین و اردیبهشت است تا قبل از پایان اردیبهشت واریز خواهد شد و به صورت مستمر ماهیانه ۶۵۰ میلیارد تومان واریز خواهیم داشت.
وی درباره شرایط کنونی بازار سرمایه در چند هفته گذشته و ورود بیشتر پول‌های حقیقی به بورس هم گفت: قطعا عوامل متعددی دست به دست هم داده اند برای شکل گیری تعادل بازار به خصوص عوامل مختلف همچون قیمت‌های جهانی ناشی از بحران کشور‌هایی که همجوار ما هستند.
صبائی افزود: آخرین تامین مالی دولت در بازار سرمایه به خاطر فشار تامین نقدینگی در پایان سال بهتر شد و فروکش کرد و عوامل مختلف از جمله موضوع توسعه منابع صندوق تثبیت بازار سرمایه به عنوان یکی از مهمترین عوامل در کنار سایر عوامل نسبتا مهم موثر بوده است.
رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه تصریح کرد: اگرچه فشار تامین مالی دولت تنها عامل نبوده، ولی به اندازه خودش تاثیر گذاشته است.
شنبه ۱۰ اردیبهشت بود که صندوق توسعه ملی اعلام کرد با توجه به برطرف شدن موانع ورود پول به صندوق تثبیت بازار، دو قسط به ارزش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه ترزیق شد. مقرر شده است تا سقف ۵۱۰ میلیون دلار معادل ریالی مبلغ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای