شناسه خبر : 48490

تقویت زیرساخت های تولید تجهیزات پزشکی

تقویت زیرساخت های تولید تجهیزات پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو، بر حمایت از تولید محصولات با کیفیت تاکید کرد و گفت: امیدواریم ضمن تحقق شعار سال، شاهد افزایش عمق تولید باشیم.

به گزارش  چابک آنلاین به نقل از مهر، سیدحیدر محمدی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه‌ای برنامه‌های بسیار خوبی در سال ۱۴۰۳ داریم.

وی ادامه داد: در گام اول از متخصصین و افراد صاحب نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و…، از صاحب‌نظران در کمیته‌ها دعوت خواهیم کرد.

محمدی افزود: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی، تقویت زیرساخت‌های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

وی تاکید کرد: در سال گذشته تولیدات خوبی به خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال ۱۴۰۳ رشد قابل توجهی داشته باشد.

محمدی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم بسیار امیدواریم که محصولات جدیدی را به سبد تجهیزات پزشکی اضافه کنیم، برخی از این شرکت‌ها هم‌اکنون در مرحله تحقیقات هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و کارآزمایی بالینی قرار دارند، به سرعت وارد بازار کشور کنند.

وی با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان‌ها تقریباً با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می‌گیرد، گفت: طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه‌ای فعال باشد، قطعاً خریدها به‌صورت تضمینی از تولیدکننده‌های داخلی باکیفیت خواهد بود.

ارسال نظر