شناسه خبر : 47322

پرداخت کمک‌هزینه درمان به بیماران سرطانی

پرداخت کمک‌هزینه درمان به بیماران سرطانی

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، اقدامات این بنیاد در جنوب غرب کشور را تشریح کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  عباس نوری‌زاده، در توضیح اقدامات این بنیاد در منطقه جنوب غرب کشور گفت: به منظور حمایت از جوانی جمعیت تا به امروز  ۲۲۰۴ زوج نابارور در منطقه شش کشوری شامل استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان برای دریافت تسهیلات درمان ناباروری به بانک عامل معرفی شده‌اند.

نوری‌زاده ادامه داد: همچنین ۱۷۰۰ فقره کمک‌هزینه درمان به مبتلایان سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در این استان‌ها پرداخت شده است.

وی در تشریح دیگر اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه سلامت تاکید کرد: ۱۲۴۰ کودک محروم کم‌شنوا و ناشنوا در استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان برای درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت مورد حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفته‌اند.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد از مناسب‌سازی منزل ۱۰۳ معلول در استان‌های جنوب غربی کشور خبر داد و افزود: در قالب پویش‌ «مثبت حرکت» انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر به یک‌هزار و ۳۰ معلول ساکن در استان ایلام، خوزستان و لرستان اهدا شده است.

نوری‌زاده تاکید کرد: به ۶۷۲ کودک مبتلا به تنبلی چشم نیز در این سه استان‌ کمک‌هزینه خرید عینک پرداخت شده است.

وی با تاکید بر توجه ویژه بنیاد ۱۵ خرداد بر موضوع جمعیت و خانواده اظهار کرد: بر این اساس، ۱۰۷۰ بسته لبخند مادری شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی نوزادان به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون در استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان صاحب فرزند چندقلو شده‌اند، اهداء شده است.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد افزود: همچنین با هدف حمایت از فرزندآوری، ۱۰۵۰ خانواده‌ دارای بیش از سه فرزند در این استان‌ها که جزو جامعه هدف طرح «ایرانِ جوان» محسوب می‌شوند و از سال ۱۴۰۱ به بعد صاحب فرزند سوم شده‌اند، ضمن دریافت کارت هدیه به ازای هر فرزند، برای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک عامل معرفی شده‌اند.

وی یادآور شد: ۱۵ میلیارد ریال جهت تجهیز یک مرکز درمان ناباروری در ایلام از سوی بنیاد ۱۵ خرداد اهداء شده است.

نوری‌زاده با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه عمران اجتماعی خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۶۶ باب مدرسه با ۴۸۶ کلاس درس و پنج خانه بهداشت را در مناطق محروم استان‌های جنوب غرب کشور احداث و تقدیم محرومان کرده است.

ارسال نظر