شناسه خبر : 20833

قانون تبدیل وضعیت ایثارگران برای سال آینده تمدید شد

قانون تبدیل وضعیت ایثارگران برای سال آینده تمدید شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس گفت: اعضای این کمیسیون در نشست امروز با تنفیذ قانون تبدیل وضعیت ایثارگران برای اجرا در سال آینده موافقت کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس در تشریح مصوبات این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه با تنفیذ قانون تبدیل وضعیت ایثارگران برای اجرا در سال آینده موافقت کردند و براین اساس ایثارگران و رزمندگان موظفی که مدت سه چهارم خدمت شان در شهرهای مناطق جنگی و یا منطقه جنگی بیش از شش ماه بوده و با عناوین مختلف در دستگاه‌های موضوع قانون شاغل هستند و رابطه شغلی آنها به صورت پیمانی، قرارداد انجام کار معین یا شرکتی می باشد، مشمول وضعیت استخدام رسمی خواهند شد.

وی ادامه داد: مبلغ هزار میلیارد تومان منابع نیز در اختیار دستگاه‌های اجرایی برای اجرای قانون تبدیل وضعیت قرار داده خواهد شد.

زارع تصریح کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، ۵۰ میلیارد تومان از محل منابع درآمدی حاصل از واردات خودرو به ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انسداد مرزها و صیانت از نوار مرزی اختصاص یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس بیان کرد: با موافقت کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، منابع درآمدی دولت در بند (و) تبصره (۲) از محل واگذاری شرکت‌های بورسی و غیربورسی از ۹۰ هزار میلیارد تومان به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. براین اساس دولت مکلف شد، تا از این محل مطالبات خود را به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

وی تاکید کرد: همچنین دولت مکلف شد، مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان نیز از همین محل برای پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران از جمله ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی ایثارگران، ارائه خدمات درمانی و توانبخشی، شهریه دانشجویی برای همه جامعه هدف، خدمات اشتغال و پرداخت معوقات و مطالبات ایثارگران و خانواده معظم شهدا، مسکن، مددکاری، واگذاری خودرو به ایثارگران، خرید ویلچر و آمبولانس، درمان جانبازان اعصاب و روان، کمک به جانبازان و رزمندگان موثر، پرداخت مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر کمک‌ها اختصاص دهد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای