شناسه خبر : 36989

۲۶۹ شهر دارای تنش آبی در کشور شناسایی شد

۲۶۹ شهر دارای تنش آبی در کشور شناسایی شد

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ۲۶۹ شهر دارای تنش آبی در سطح کشور شناسایی و با اجرای پروژه‌های اولویت دار و اضطراری در این شهرها از اخلال در ارائه خدمات آبرسانی پیشگیری شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، هاشم امینی روز سه شنبه در سفر به زنجان برای بازدید از پروژه های آبرسانی واحدهای مسکونی نهضت ملی، افزود: با رصد و پایش به موقع منابع تامین آب، از سال گذشته برنامه ریزی و پیش بینی های لازم برای عبور از تابستان گرم امسال صورت گرفت که خوشبختانه در اغلب شهرهای کشور قطعی آب نداشتیم.

وی سرانه مصرف آب را در کشور ۲۳۰ لیتر در شبانه روز اعلام و تصریح کرد: از این میزان ۱۹۰ لیتر مربوط به مصرف خانگی و ۴۰ لیتر برای مصارف غیرخانگی است.

امینی تصریح کرد: هموطنان با اصلاح سبک زندگی و روش های مصرف به سادگی می توانند سرانه مصرف خود را به ۱۵۰ لیتر کاهش دهند.

معاون راهبری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ درصد مشترکین کشور بالاتر از الگوی استاندارد مصرف می کنند، یادآور شد: مشترکین با رعایت الگوی مصرف در تمام فصول سال، حافظ منابع آبی کشور برای آیندگان خواهند بود.

وی به بسته های تشویقی در حوزه برق اشاره کرد و افزود: در حوزه آب نیز برای مشترکین کم مصرف تعرفه ها با تخفیف و برای مشترکین با مصرف پنج مترمکعب قبض رایگان می شود.

امینی خاطرنشان کرد: در عین حال قبض آب برای مشترکین پرمصرف با تعرفه های افزایشی صادر و آب‌بهای سنگینی شامل حال آنها می شود.

وی همچنین یادآور شد: امسال برای عبور از تابستان، ۱۸ پروژه اضطراری آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۲۸۹ میلیارد تومان در استان زنجان تعریف شده است.

امینی اظهار داشت: در همین راستا در سال جاری ۲۲ حلقه چاه در نقاط مختلف زنجان حفر، تجهیز و وارد مدار بهره برداری شده است.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی در سفر یکروزه به استان زنجان از پروژه های آبرسانی به واحدهای مسکونی ملی، مرکز ارتباط با مشتریان، مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی در حال احداث شهر زنجان، سد تهم، تصفیه خانه فاضلاب روستای تهم، تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهر زنجان، سد کینه ورس و همچنین تصفیه خانه آب شهرستان های ابهر و خرمدره بازدید کرد و در مراسم آغاز رزمایش دفاع از مقر که به صورت سراسری توسط شرکت های آب و فاضلاب برگزار شد، حضور یافت.

ارسال نظر