شناسه خبر : 28648

اطمینان از درآمدی مطمئن، تضمینی و بلند مدت مهم‌ترین شاخصه بیمه مستمری است

اطمینان از درآمدی مطمئن، تضمینی و بلند مدت مهم‌ترین شاخصه بیمه مستمری است

معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه نوین: مهم‌ترین شاخصه‌ای که می‌توان برای محصولات مستمری علی‌الخصوص مستمری بیمه نوین در نظر گرفت، اطمینان از ایجاد درآمدی مطمئن، تضمینی و بلند مدت، تا زمان حیات خود، در دوران بازنشستگی است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی و تبلیغات بیمه نوین؛ وحیدرضا جمالی معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه نوین با اشاره به مزیت‌های بیمه‌نامه مستمری این شرکت که به تازگی روانه بازار شده است، توضیح داد: با توجه به مشتری‌پسند بودن ارائه خدمت مستمری و پرداخت حقوق بازنشستگی، بسیاری از شرکت‌های بیمه و همچنین شبکه فروش از آن به عنوان یک خدمت قابل ارائه در فروش بیمه‌های زندگی علی الخصوص بیمه‌های اندوخته‌دار مثل بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری استفاده می‌کردند. اما نکته‌ای که در این نوع روش فروش وجود داشت، دریافت مستمری به اتمام قراداد این نوع بیمه‌نامه‌ها و تشکیل اندوخته به عنوان منبع تأمین مالی جهت پرداخت مستمری بعد از گذشت مثلا 30 سال وابسته بود. به بیان دیگر مشتری با شرکت بیمه قرارداد مستمری منعقد نمی‌کرد بلکه منظور، انعقاد قرارداد جهت بهره‌مندی از یک سری خدمات بیمه‌ای از جمله در صورت فوت، حادثه و ازکارافتادگی و در کنار آن تشکیل اندوخته از محل مبالغ خرد پرداختی توسط ایشان بود.

 

وی در ادامه افزود: اما در بیمه نوین این فاصله طولانی حذف شده و مشتری می‌تواند با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه به صورت یکجا در ابتدای قرارداد بلافاصله از مزایای بیمه‌نامه مستمری استفاده کند. بیمه‌نامه مستمری بیمه نوین بیمه‌نامه‌ای مجزا با سیستم بیمه‌ای مخصوص به خود بوده که مشتری در صورت تمایل به خرید، با تکمیل فرم پیشنهاد و تعیین شرایط مرتبط با بیمه‌های مستمری، با پرداخت حق بیمه در ابتدای قرارداد، می‌تواند نسبت به دریافت مستمری اقدام کند. پرداخت مستمری در بیمه نوین تا زمان حیات شخص مستمری بگیر ادامه پیدا کرده و طی این مدت می‌تواند با خریداری پوشش فوت نسبت به رفع دغدغه در خصوص بازماندگان خود در صورت فوت (به هر علت یا حادثه) نیز اقدام کند.

جمالی همچنین در خصوص مزیت بیمه‌نامه مستمری نسبت به سپرده بانکی توضیح داد: در ارتباط با بیمه‌های مستمری، با توجه به مشابهت ساختار این بیمه‌نامه در پرداخت‌های منظم و دوره‌ای به مشتری، ممکن است این ذهنیت وجود داشته باشد که بایستی این محصول با محصولات مشابه در حوزه مالی و بانکی مقایسه شده و تمامی مزیت‌های آنها بلکه بعضاً بیشتر را از این محصول انتظار داشت. در حالی‌که ما می‌دانیم پیش از هر نکته‌ای، محصول مستمری بیمه‌نامه‌ای است که در آن ریسک مشتری که همان طول عمر بیش از حد انتظار بوده تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد. به بیان دیگر انتظار از محصول مستمری، صرفاً ایجاد یک درآمد پایدارو تضمینی بوده که به صورت بلند مدت تا زمان حیات مشتری ادامه و حتی امکان افزایش این درآمد بسته به عملکرد سرمایه‌گذاری منابع وجود خواهد داشت. بر این اساس تمرکز اساسی در این محصول بر بخش پایداری و ضمانت بلند مدت درآمد ایجاد شده برای مشتری است که این ویژگی در محصولات مشابه در حوزه بانکی و مالی وجود ندارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای