شناسه خبر : 24528

در دنیای نوین حاکمیت داده ابزاری برای تحلیل رفتار بیمه گذاران محسوب می شود

در دنیای نوین حاکمیت داده ابزاری برای تحلیل رفتار بیمه گذاران محسوب می شود

به کارگیری نیروهای غیر متخصص و غیر شایسته در دستگاه های اجرایی کشور هزینه های پنهان بسیاری را در بر دارد و البته هزینه های برکناری آنان زیان بارتر خواهد بود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، علی بنیادی نائینی که در اجلاس سراسری پیشگامان صنعت و اقتصاد ملی سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: انتخاب نیروی انسانی بدون در نظر گرفتن شاخص های علمی ارزیابی و توسعه، نتیجه قابل قبولی را به دنبال نخواهد داشت.

معاون طرح و توسعه نهاد ناظر صنعت بیمه با ابراز خرسندی از رشد رویکرد علمی در حوزه صنعت و بازرگانی به ظرفیت های صنعت بیمه در این خصوص اشاره کرد و افزود: در جهان امروز سرمایه انسانی در حقیقت شریک کسب و کارها به شمار می رود و برای تحقق ایده ها و به ثمر رسیدن طرح های نوین، هم افزایی مدیریت منابع و همچنین سرمایه انسانی یک ضرورت ویژه به شمار می رود.

عضو هیئت عامل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که نقطه شروع توسعه، تغییر نگرش و سپس رفتارها است، خاطرنشان کرد: در جهان امروز داده های نوین علمی می توانند در فرایند تایید صلاحیت حرفه ای مدیران نقش غیر قابل انکاری را ایفا کنند.

وی عامل شبیه سازی و استفاده از علوم اعصاب و علوم داده را عناصری مهم در کاهش آسیب های مدیریتی و کاهش ضریب آزمون و خطا دانست و گفت: رفتارهای نهفته مردم در برابر ظرفیت های صنعت بیمه نیازمند واکاوی است تا زمینه‌های افزایش ضریب نفوذ بیمه فراهم شود.

وی در پایان از مدیران صنعت و اقتصاد خواست تا با توجه به مخاطرات مجموعه های تحت مدیریت خود به ارائه راهکارهایی برای توسعه محصولات و خدمات نوین بیمه‌ای کمک کنند.

شایان‌ ذکر  است صبح امروز اجلاس پیشگامان صنعت و اقتصاد ملی با رویکرد تحول فضای کسب و کار در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

 
 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای