شناسه خبر : 21836

شرایط دریافت کارت المثنی پایان خدمت را بهتر بشناسیم

شرایط دریافت کارت المثنی پایان خدمت را بهتر بشناسیم

برخی مدارک شخصی که فرد برای دریافت آن سختی بسیاری کشیده است، گاهی مدارک در دسترس نیست یا گم می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یکی از این مدارک کارت معافیت یا پایان خدمت کارکنان نیرو‌های مسلح است که افراد به دلایل متعدد از جمله بازنشستگی، بازخرید خدمت، مستعفی، اخراجی یا پایان خدمت از انجام آن رها شدند.
در این بین هستند افرادی که کارت‌های مربوط به این موضوع را گم کرده و با دردسری تازه مواجه شدند، اما مدارکی برای دریافت درخواست المثنی کارت معافیت یا پایان خدمت کارکنان نیرو‌های مسلح که از خدمت رها شده‌اند، اعلام می‌شود تا هموطنان برای این موضوع به راحتی اقدام کنند و نگران آن نباشند.
برای دریافت المثنی این نوع از کارت‌ها باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرد، کارکنان نیرو‌های مسلح که تا کنون شاغل و در حال خدمت هستند باید به یگان خدمتی خود مراجعه کنند.
برای دریافت مدارک مورد نظر کارت المثنی معافیت یا پایان خدمت ابتدا باید فرم‌های درخواست المثنی را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل گرفت و تکمیل کرد.

همچنین برای این منظور اصل شناسنامه عکس دار فرد، اصل کارت ملی، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی مربوطه، تصویر بیومتریک که در دفتر پلیس +۱۰ از متقاضیان گرفته خواهد شد و همچنین تصویر یا کپی کارت قبلی که مفقود شده در صورت وجود باید تحویل متصدی امر داده شود.

اگر کارت بنا به دلایلی سوخته یا از بین رفته باشد باید لاشه کارت خود را به متصدی دفاتر خدمات انتظامی تحویل دهید.
در صورت آماده سازی این مدارک و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی می‌توانید کارت المثنی معافیت یا پایان خدمت خود را پس از چند روز دریافت کنید.
اما هموطنانی که خارج از کشور هستند و به این مشکل دچار شدند، می‌‎توانند در دو مرحله برای دریافت المثنی این کارت اقدام کنند.
ابتدا باید با مراجعه به سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و تایید فرم تعهد و ارسال مدارک از طریق سفارت به وزارت امور خارجه اقدام کنند تا با هماهنگی به عمل آمده کارت از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی صادر و از طریق وزرات امور خارجه به کشور مقصد ارسال شود.
در ادامه پس از تأیید فرم تعهد توسط سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پدر و مادر و یا وکیل قانونی مشمول به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی در داخل کشور مراجعه کنند.
 افراد باید توجه داشته باشند که واریز مبالغی که برای انجام این اقدامات باید پرداخت شود از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست و پرداخت هر وجهی فقط در محل دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی قابل قبول است و غیر از این روش نباید هیچ پولی بابت انجام این کار توسط هموطنان پرداخت شود.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای